Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 10 stycznia 2020
  • wyświetleń: 1554

Pszczyńska Akademia Sztuk Walki - zapisy dla dzieci już od 5 roku życia!

Artykuł sponsorowany:

Pszczyńska Akademia Sztuk Walki zaprasza dzieci na zajęcia. Treningi w sali gimnastycznej byłego Gimnazjum nr 1 przy ul. Stefana Batorego w Pszczynie odbywają się w grupach 5-8 lat oraz 9-12 lat.

Zobacz jak trenują dzieciTrening ogólnorozwojowy w świetle najnowszych badań to najważniejszy element wczesnego rozwoju fizycznego dziecka. Natomiast zbyt wczesny trening specjalistyczny prowadzi do przeciążeń i urazów w późniejszym wieku.

Np. specjalistyczny portal sportowy - Indywidualne Fundamenty Gry - organizuje swoim zawodnikom dodatkowe treningi uzupełniające, głównie sztuki walki i basen.

Można tu wskazać Roberta Lewandowskiego i Zlatana Ibrahimovica, którzy trenowali sztuki walki jako dyscyplina uzupełniająca ogólnorozwojowa. Nowoczesna metodologia stawia duży nacisk na trening ogólnorozwojowy. Trening ogólnorozwojowy przełamuje też rygorystyczny trening specjalistyczny, który po pewnym czasie u dzieci i młodzieży kończy się mentalnym wypaleniem.

Również zbyt wczesne współzawodnictwo i parcie na wynik wpływa na ciągłe życie w stresie, a to może skutkować utratą wiary w siebie, wzrostem agresji i depresją. Zapomniano, iż dzieci do rozwoju potrzebują zabawy i różnorodnych form ruchowych.

Taka forma treningu , która łączy zabawę, trening ogólnorozwojowy (rozciąganie, koordynacja ruchowa, ćwiczenia wzmacniające, elementy jogi i korekcji wad postawy) oraz podstawy sztuk walk można znaleźć w moim klubie.

Moje 30-letnie doświadczenie jako instruktor, wraz z poznaniem różnych form treningowych dla dzieci w innych dyscyplinach, pozwoliło mi opracować autorski program szkoleniowy, który z powodzeniem realizuję. Wiele dzieci z mojego klubu już po jednym sezonie są czołowymi sportowcami w swoich szkołach.

Zobacz moją prezentacjęTreningi dla dzieci są bezkontaktowe i przeprowadzane są na tarczach i workach treningowych. Nie organizuję i nie jeżdżę na zawody by nie dzielić dzieci na l"lepsze" i "gorsze". Moim celem jest ich rozwinąć ogólnorozwojowo i wzmocnić wiarę w swoje możliwości. Zabawa jest niezbędnym elementem na treningach jednak w ramach odpowiedniego wzoru zachowania jaki jest przestrzegany w klubach sztuk walk.

Jeżeli jesteś zainteresowany treningami dla swoich dzieci to zapraszam do kontaktu zbigniewsyc@interia.pl, tel. 507 070 861 oraz udziału w bezpłatnym treningu próbnym.

Treningi dla dzieci odbywają się w grupach:
  • 5-8 lat
  • 9-12 lat


Prowadzę również:
  • Kickboxing dla początkujących i zaawansowanych od 13 roku życia.
  • Pszczyńską Sztukę Walki czyli MMA w wersji niesportowej, w formie samoobrony.
  • Systemę - Rosyjską Sztukę Walki - formuła dla cywilów (jestem pierwszym instruktorem systemu w Polsce)
  • Samoobronę dla pań od 12 roku życia


Aby zobaczyć zakres mojego doświadczenia i poziom wyszkolenia zapraszam do obejrzenia filmów na youtube wpisując hasło Zbigniew Syc - sztuki walki.

Zapraszam na treningi,
Instruktor Zbigniew Syc, 10 DAN.