Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 9 stycznia 2020
  • wyświetleń: 643

Tenisiści stołowi ULKTS-u Pszczyna na półmetku ligowych zmagań

Tenisiści stołowi ULKTS-u Pszczyna są na półmetku ligowych zmagań, swoje mecze rozgrywają na poziomie III i IV Ligi Męskiej.

IV Liga ULKTS Pszczyna
IV Liga ULKTS Pszczyna · fot.


Uczniowski Ludowy Klub Tenisa Stołowego zakończył kolejny rok pełen nowych wyzwań. W mijającym roku klub pozyskał nowych sponsorów. Zobaczyli oni, że warto w ULKTS lokować swoje marki, gdyż z roku na rok klub osiąga coraz lepsze lokaty w rozgrywkach III oraz IV ligi mężczyzn. Do zespołu III ligi w tym sezonie dołączył nowy, zasłużony gracz - Tadeusz Durka. Charakteryzuje go znakomite czucie piłki. W dalszym ciągu w zespole grają: Janusz Friebe (trener), Krzysztof Lewczak, Artur Wyrzykowski, Zbigniew Suchodolski oraz Paweł Suchodolski. Dla ULKTS sezon zaczął się już w połowie września od przyjęcia u siebie zespołu RKS Cukrownik Chybie i bardzo budującego zwycięstwa 9:1. Następnie po serii, w większości wygranych, bardzo zaciętych pojedynków, zespół przystąpił do ostatniego meczu z LKS Pogórze o 1. miejsce po 1. rundzie rozgrywek. Niestety, uległ po bardzo zaciętych pojedynkach 7:3 i na zakończenie 1 rundy zajmuje ex aequo 3. miejsce tracąc do lidera 3 pkt.

Równie dobrze, a nawet lepiej, spisuje się druga drużyna grająca w IV lidze w składzie: Jacek Rus, Wacław Stec, Mariusz Duraj, Grzegorz Macioł, Kukla Sabina. Zespół jest niepokonany w bieżącym sezonie. Z bilansem 7 zwycięstw, 2 remisy zajmuje 2. miejsce w tabeli, z 1 punktem straty do lidera i realną szansą awansu do 3 ligi. Ciekawą informacją może być, że prym w męskiej drużynie wiedzie kobieta Sabina Kukla, która jest wiodącą postacią w zespole. Dużą rolę w klubie spełnia Andrzej Baborski to dzięki niemu docieramy na czas na mecze i zawody sportowe.

W drużynie podczas każdego meczu panuje świetna atmosfera. Gracze wspierają się w każdym meczu. W zespole grają zawodnicy o zróżnicowanych stylach gry, od ataku topspinowego , kombi ataku aż do gry defensywnej, jest to kluczowe i często zaskakuje rywali, dlatego zespół ULKTS-u to drużyna o dużych możliwościach. Dzięki wspólnym treningom gracze stale podnoszą poziom swoich umiejętności, z sezonu na sezon osiągają coraz lepsze wyniki.

Już od lutego startuje druga runda rozgrywek! Jesteśmy bardzo pozytywnie zmotywowani, bo wszystko jest możliwe i będziemy walczyć o najwyższe lokaty.

Wszystko o rozgrywkach ligowych, wyniki meczy, rankingi, tabele w linku:


Poza rozgrywkami drużynowymi Klub prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży, wspólnie z Gminą Pszczyna i Powiatem Pszczyńskim organizuje szereg imprez sportowych. Zawodnicy startują w turniejach, bardzo dobre wyniki wywalczyli nasi młodsi tenisiści w Wigilijnym Turnieju w Żorach. W swoich kategoriach trzecie miejsce zdobyli, Wiktoria Kuczera oraz Miłosz Filipek. Dużą klasę pokazał Tadeusz Durka wygrywając IV turniej a cyklu Grand Prix Polski Weteranów.

- Pozdrawiam i zapraszam na salę do Zespołu Szkół nr1 w Pszczynie, nie tylko można zobaczyć, co u nas się dzieje, jak trenujemy i gramy na meczach, ale również każdy z Was może spróbować sobie poodbijać. Jesteśmy na sali we wtorki, czwartki i piątki od 17.00-19.30 - zachęca Janusz Friebe, tel. 605730013.

Janusz Friebe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA