Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 4 września 2019
  • wyświetleń: 653

[ZDJĘCIA] Międzynarodowe granie pod siatką

W Pszczynie gościliśmy siatkarskie zespoły młodziczek ze Śląska, Małopolski oraz Niemiec. Przez dwa dni na POSiR-ze uczestniczki rozegrały w sumie 36 spotkań.

II Międzynarodowy Turniej Młodziczek o Puchar Starosty Pszczyńskiego · fot.


II Międzynarodowy Turniej Siatkówki - wyniki 31.08.2019
II Międzynarodowy Turniej Siatkówki - wyniki 01.09.2019

Dziewięć zespołów wzięło udział w II Międzynarodowym Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Pszczyńskiego, który został rozegrany w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Cztery drużyny reprezentowały województwo śląskie: MUKS Sari Żory, UKS Dębowianka Dębowiec, TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec i UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Cztery drużyny przyjechały z Małopolski: UKS Setbol Oświęcim, UMKS PMOS Chrzanów, UMKS Kęczanin Kęty, SMS Wieliczka. W zmaganiach wzięła również ekipa z Niemiec - VC Bitterfeld Wolfen z powiatu Anhalt Bitterfeld, który współpracuje z Powiatem Pszczyńskim. Wszystkie drużyny grały ze sobą systemem "każdy z każdym".

Zawody, które otworzył Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński, rozgrywane były przez dwa dni. W tym czasie na POSiR-ze rozegrano 36 spotkań. Każda z ekip rozegrała osiem dwusetowych meczów. Na koniec sporządzono klasyfikację, która wyłoniła nam zwycięzcę turnieju, a okazał się nim zespół z Niemiec. BiWo Team wygrał siedem z ośmiu meczów. Drugie miejsce przypadło drużynie z Wieliczki, zaś trzecie z Żywca. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zajął 4. miejsce. Mimo zajęcia najgorszego dla sportowców miejsca, gra podopiecznych trenerki Agnieszki Szczypki bardzo spodobała się kibicom i obserwatorom. Liczymy że zdobyte w turnieju doświadczenie zaprocentuje w rozgrywkach Śląskiej Ligi Młodziczek, które rozpoczną się końcem września.

Turniej oficjalnie zakończyła Barbara Bandoła, starosta pszczyński, która wręczyła siatkarkom nagrody i wyróżnienia.

Turniej został zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

II Międzynarodowy Turniej Siatkówki Młodziczek o Puchar Starosty Pszczyńskiego, 31 sierpnia-1 września 2019 roku
Klasyfikacja:
1. VC Bitterfeld Wolfen, 2. SMS Wieliczka, 3. TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec, 4. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, 5. UMKS Kęczanin Kęty, 6. UKS Setbol Oświęcim, 7. UKS Dębowianka Dębowiec, 8. MUKS Sari Żory, 9. UMKS PMOS Chrzanów.

NAGRODY INDYWIDUALNE
Najlepsza libero:
Paulina Duda (UKS Centrum przy POSiR Pszczyna)
Najlepsza przyjmująca: Joanna Jackowska (UKS Setbol Oświęcim)
Najlepsza rozgrywająca: Jagoda Kozak (SMS Wieliczka)
Najlepsza atakująca: Martyna Witczak (UKS Centrum przy POSiR Pszczyna)
MVP turnieju: Hannah Klaffs (VC Bitterfeld Wolfen).

43-200 Pszczyna
ul. Zamenhofa 5a

tel. 32 210 55 00

new / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA