• 18 lipca 2019
  • wyświetleń: 2498

Zuzanna Famulok Mistrzynią Polski na 200 i 400 m stylem zmiennym

Podczas letnich Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich, odbywających się w dniach 10-12 lipca w Lublinie, mieszkanka naszego powiatu Zuzanna Famulok zdobyła dwa złote medale.

Zuzanna Famulok Mistrzynią Polski

Zuzia brała udział w czterech indywidualnych wyścigach: na 50 i 100 metrów stylem dowolnym (gdzie zakwalifikowała się do finałów) oraz 200 i 400 metrów stylem zmiennym (obie konkurencje olimpijskie). Właśnie na tych ostatnich dwóch dystansach wywalczyła złoto uzyskując czas kolejno 2:22:63 oraz 5:02:77.

Zuzia reprezentuje od niedawna klub UKP Unia Oświęcim (jej trenerem jest Andrzej Brania). Od września rozpoczyna naukę w SMS w Oświęcimiu.