Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 28 czerwca 2019
  • wyświetleń: 568

Udany sezon tenisistów stołowych ULKTS Pszczyna

Tenisiści stołowi ULKTS-u Pszczyna kończą sezon w dobrych nastrojach. Przypominamy że zawodnicy startują w rozgrywkach ligowych III i IV Lidze Męskiej.

Zawodnicy ULKTS Pszczyna
Zawodnicy ULKTS Pszczyna · fot.


Druga połowa sezonu 2018/2019 była dużym wyzwaniem dla trzecioligowej drużyny ULKTS Pszczyna. Końcówka sezonu upływała pod wielkim znakiem zapytania - do samego końca nie było wiadomo ile drużyn spadnie do niższej klasy rozgrywkowej. Jednak cała drużyna pokazała charakter nie przegrywając żadnego meczu! Takiej passy pszczyńscy tenisiści nie mieli już dawno.

Pomimo dużej presji wszyscy zawodnicy grali znakomicie. Trzy zwycięstwa i trzy remisy to bilans ostatnich sześciu meczy. Ciężki okazał się remisowy mecz z drużyną z Cieszyna, która wzmocniła swój skład walcząc o utrzymanie w lidze. Dużo emocji jak zwykle dostarczył mecz z LKS Gwiazdą Seger Skrzyszów - tutaj Janusz Friebe udowodnił swój talent w świetnym stylu pokonując lidera rankingu indywidualnego Filipa Jabłońskiego 3:1, a cały mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla Pszczyny.

Właściwie każdy mecz był ciężką walką o punty i nieraz tylko nieszablonowe zagrania w ostatnich setach przechylały szalę zwycięstwa. Mistrzem takich właśnie zagrań jest Zbigniew "Hans" Suchodolski, który potrafi zagrać słynną "jaskółeczkę" lub "siekierkę" jak asa z rękawa. Warto odnotować fakt iż dwóch z naszych zawodników - Krzysztof Lewczak i Janusz Friebe zakończyło rozgrywki w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników w całej tabeli- co jest naprawdę dobrym rezultatem.

Wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli kosmicznych serwów z boczno-dolną rotacją Pawła Suchodolskiego, kombinacyjnej gry opartej na defensywie i szybkim zbiciu preferowaną przez Krzysztofa Lewczaka, lub nie słyszeli świszczącej piłki po agresywnym topspinie Artura Wyrzykowskiego zapraszamy na profesjonalne treningi prowadzone przez Janusza Friebe oraz do kibicowania w przyszłym sezonie.

Trzecioligowi tenisiści z Pszczyny ostatecznie zakończyli rozgrywki na 1 miejscu w grupie spadkowej i 9 miejscu w całej tabeli ligowej na 16 startujących drużyn. Warto wspomnieć, iż zawodnicy ULKTS Pszczyna są prawdziwymi pasjonatami i doszli sami do trzecioligowego poziomu startując kilka sezonów wcześniej w rozgrywkach amatorskich a następnie w IV i III lidze ŚZTS.

Rozgrywki w lidze Okręgowej mimo drobnych problemów kadrowych w tym sezonie udało się nam zakończyć na 7 miejscu (w grupie było 12 drużyn). Poziom był wysoki więc ta lokata jest dla nas satysfakcjonująca. Udało się zbudować solidną drużynę która gra na dobrym poziomie, ten sezon pozwolił nam zaznajomić się z IV ligą, poznać zawodników tam grających oraz zobaczyć jakimi stylami grają. Teraz już mniej więcej wiemy czego można się spodziewać w następnym sezonie i jak do niego należy się przygotować, każdy w naszej drużynie poznał swoje słabe i mocne strony nad którymi musi pracować co z pewnością uczyni nasz zespół jeszcze silniejszym w nadchodzącym sezonie i będzie skutkować jeszcze lepszą lokatą..

Klub organizuje cykl turniejów Grand Prix Pszczyny dla dzieci i młodzieży, w tym roku rozegrano trzy turnieje, a kolejne dwa rozegrane zostaną po wakacjach. Naturalnie prowadzone są zajęcia szkoleniowe w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie oraz w Radostowicach i Piasku.

Życzymy wszystkim sympatykom tenisa stołowego udanego wypoczynku i zapraszamy do nas po wakacjach.

Janusz Friebe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA