Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 17 czerwca 2019
  • wyświetleń: 584

Pierwszy rower dla dziecka - jak wybrać?

Materiał partnera:

Każdy z nas pamięta urocze chwile spędzone na rowerze. Dzieci uwielbiają jazdę rowerem. Jak wybrać zatem pierwszy rower dla dziecka? Kiedy kupić pierwszy rowerek?

Pierwszy rower dla dziecka - jak wybrać?


Kiedy kupić pierwszy rowerek?Wszystko zależy od dziecka. Przede wszystkim pociecha musi umieć chodzić, więc z jazdą na rowerku powinien poradzić sobie już dwulatek. Oczywiście na samym początku dzieci najlepiej radzą sobie z rowerkiem biegowym między nogami. Tak najmłodsi się oswajają ze sprzętem. Dopiero trzylatek siada na rowerze, odpycha się oraz następnie unosi nogi do góry i łapie równowagę. Jeśli nie mamy wystarczającej gotówki na zakup rowerka, to pomocne mogą okazać się pożyczki pozabankowe. Ich zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że pożyczki pozabankowe wymagają spłaty w przyszłości.

Biegowy, a może z doczepianymi kółkami?Wielu rodziców zastanawia się czy warto kupować rowerek z doczepianymi kółkami. Przeciwnicy mówią, że taki sprzęt jest niestabilny i przekrzywia się w jedną stronę, a jego kółka blokują się podczas jazdy. Z tego względu wiele osób uważa, że lepszym wyborem są rowerki biegowe. Na takim sprzęcie pociecha może jeździć do około 5 roku życia. Doskonale nadaje się do wyrobienia równowagi, a potem korzystanie z dwukółkowego roweru to pestka.

Niezwykle ważne jest odpowiednie dobranie rowerka. Oczywiście dla dwulatka potrzebny jest nieco niższy sprzęt, a dla czterolatka wyższy, najlepiej z hamulcem. Jeżeli dziecko będzie już pewnie jeździć to możemy naszej pociesze kupić rower dwukołowy.

Zalety rowerków biegowychPrzede wszystkim pozwala on na naukę równowagi i balansowanie ciałem, a także ćwiczy pracę nóg. Ponadto nasze dziecko czuje się bezpieczniej, gdyż nogami dotyka ziemi. Dodatkowo łatwiej jest dziecku przesiąść się na rower dwukołowy w późniejszym czasie.

Drewniany czy metalowy?Wielu rodziców zastanawia się, z jakiego materiału powinien być wykonany pierwszy rowerek. To jest kwestia gustu, ale różnią się niewielkimi detalami. Pamiętajmy jednak, że rowerki drewniane są o wiele lżejsze. Dodatkowo są one lepiej wyważone, koła z tyłu są wykończone tak, aby mały rowerzysta nie uderzał w śrubki. Każdy powinien się kierować własnymi potrzebami oraz poczuciem estetyki. Jeżeli nie mamy odpowiednich środków finansowych na zakup rowerka, to pomocne mogą okazać się pożyczki pozabankowe.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.