Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 15 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 656

Ergometr wioślarski, często popularnie nazywany wioślarzem, to świetne narzędzie do treningu całego

Materiał partnera:

Ergometr wioślarski, często popularnie nazywany wioślarzem, to świetne narzędzie do treningu całego ciała, które możemy wykonywać w domu. Wioślarz może posłużyć do treningu siłowego różnych partii ciała, jak i intensywnego treningu kardio. Przyjrzyjmy się temu, jak prawidłowo ćwiczyć, jak ustalić skuteczny trening oraz jakie efekty można uzyskać trenując regularnie na wioślarzu w domowym zaciszu.

Sprawdź co dają treninig na wioślarzu mechanicznym


Jak prawidłowo trenować na wioślarzu mechanicznymPrawidłowo wykonany ruch na ergometrze wioślarskim składa się z czterech faz. Pomimo bardzo małego ryzyka wystąpienia kontuzji, aby ćwiczenia wykonywać poprawnie należy zwrócić szczególną uwagę na dobrą technikę ich wykonywania.

Najpierw przyjmij pozycję wyjściową. Zwróć uwagę na to, by ramiona były wyprostowane, a piszczele znajdowały się w pozycji prostopadłej do podłoża. Pochylając się w przód pamiętaj, aby używać mięśni brzucha i uważać, by nie nadwyrężać kręgosłupa. Przyciąganie rozpocznij wyprostowaniem nóg, które wypchną siedzenie w tył. Nie zginaj jeszcze rąk. Uchwyt zacznij przyciągać do brzucha dopiero wtedy, gdy znajdzie się on nad kolanami. Powracając do pozycji wyjściowej zachowaj kontrolę nad mięśniami. Nie puszczaj uchwytu i nie pozwalaj, by ciało bezwiednie za nim podążyło. Ostatnio faza - wyjściowa, jest równie ważna w całym ćwiczeniu jak przyciąganie. Zadbaj też o to, by sprzęt na którym ćwiczysz był dobrej jakości. Polecamy wioślarze na prosportowy.pl - znajdziesz tam świetny sprzęt w przystępnej cenie.

Ćwiczenia na wioslarzu
Ćwiczenia na wioslarzu


Efekty ćwiczeń na wioślarzu mechanicznymW trakcie ćwiczeń na wioślarzu zaangażowane jest aż 95% mięśni! Są to przede wszystkim mięśnie grzbietu, ramion, nóg i brzucha, ale też pośladków i klatki piersiowej. Więcej na temat tego, w jaki sposób mięśnie te są angażowanie podczas ćwiczeń znajdziesz w artykule "Na które mięśnie działa "wioślarz"? Ergometr wioślarski: korzyści dla sylwetki i plan treningowy na wioślarzu." W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać możemy dostosować odpowiednio charakter treningu.

Wioślarz na rzeźbę i masę mięśniowąAby zbudować masę mięśniową najlepiej zdecydować się na ćwiczenia z większym obciążeniem. Należy wtedy skupić się na precyzji powtórzeń i pracować z największym możliwym dla nas obciążeniem.

Trening na wioślarzu poprawiający kondycjęJeśli wybierasz ergometr wioślarski, aby zwiększyć swoją wydolność najlepiej skupić się na ćwiczeniach kardio. W tym celu ustaw małe obciążenie i wykonuj jak najszybciej i jak najdłużej powtórzenia. Taki trening powinien trwać przynajmniej 15 minut bez przerw.

Ćwiczenia na wioślarzu dla osób na diecieJeśli chcesz, aby trening na wioślarzu wspomógł proces odchudzania zdecyduj się na trening interwałowy. Ustal średnie obciążenie - takie, abyś mógł wykonać sporą ilość powtórzeń, ale też aby było to dla Ciebie intensywnym zadaniem. Powtarzaj cykle szybkiego wiosłowania oddzielonego od siebie kilkuminutowym przerwami. Taki trening pozwoli spalić dużą ilość kalorii.