Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 24 lutego 2019
  • wyświetleń: 3966

[WIDEO] Niesamowity skok i złoto Dawida Godźka w kategorii MTB

Dawid Godziek w świetnym stylu rozpoczął sezon na dużych kołach. Zdobywając złoto podczas Garmin Winter Sports Festival w kategorii MTB zawodnik z Suszca ponownie udowodnił, że radzi sobie świetnie nie tylko w dyscyplinie BMX.

Loading...


W rywalizacji wzięło udział 15 zawodników pochodzących z Polski, Węgier, Rosji oraz Ukrainy. Na drugim miejscu uplasował się Marek Łebek, a na trzecim stopniu podium stanął Yura Starosta. Zawody odbyły się na Kotelnicy Białczańskiej, a zawodnicy startowali tym razem na przeszkodzie zbudowanej ze śniegu, a nie standardowo z ziemi.

Złoto Dawida Godźka w pierwszych mistrzostwach FMB
Złoto Dawida Godźka w pierwszych mistrzostwach FMB World Tour w sezonie · fot.


W swoim finałowym przejeździe Dawid Godziek wykonał ewolucję zwaną "Twister Nohand", której aktualnie na całym świecie nie wykonuje nikt inny. Zawody te zaliczają się do serii oficjalnych mistrzostw FMB World Tour w kategorii bronze, więc Dawid z powodzeniem zdobył kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Głównym celem zawodnika na ten rok jest zdobycie awansu do światowej czołówki, czyli serii Crankworx Diamond Edition. W związku z tym Dawid ma w planach mocne starty w zawodach FMB, by zdobywać punkty oraz wymarzoną dziką kartę.

Złoto Dawida Godźka w pierwszych mistrzostwach FMB
Złoto Dawida Godźka w pierwszych mistrzostwach FMB World Tour w sezonie · fot.


- Lepszego startu sezonu na MTB nie mogłem sobie wymarzyć. Jestem bardzo zadowolony i mocno zmotywowany na kolejne starty, bo każde zwycięstwo zbliża mnie do występu w Crankworx’ie! Poza tym, MTB to dla mnie zawsze świetna zabawa. Kolejne miesiące poświęcę na solidny trening i myślę, że sezon 2019 będzie tak mocny, jak samo jego rozpoczęcie - komentuje Dawid Godziek.

Trzymamy kciuki za Dawida i życzymy powodzenia w rywalizacji!

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA