Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 12 lutego 2018
  • wyświetleń: 1170

Tenisiści ULKTS-u Pszczyna na półmetku ligowych zmagań

Tenisiści ULKTS-u Pszczyna są na półmetku ligowych zmagań. Zakończyły się pierwsze rundy rozgrywek zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Klub uczestniczy w rozgrywkach na poziomie: II Ligi Kobiet oraz III Ligi Męskiej.

W II Lidze kobiet startuje 11 drużyn i jest to niepełny skład, powinno startować 16, ale względy finansowe i kadrowe spowodowały taką sytuację. - Sami zastanawialiśmy się nad udziałem w tych rozgrywkach, ostatecznie gramy na tym poziomie. Ta sytuacja spowodowała, że wiele zespołów się wzmocniło, zawodniczki z klubów, które nie wystartowały w lidze, przeszły do innych drużyn, wynikiem tego jest mniejsza, ale silniejsza liga. Przed sezonem postanowiliśmy, że mimo wszystko gramy i nie szukamy "cudzych zawodniczek" wiedząc, że będzie ciężko zdobyć punkty, ale wiemy z doświadczenia, że lepiej stawiać na swoich, zwłaszcza że w tym sezonie nie grozi żadnej drużynie spadek z ligi z powodu deficytu ligowego na tym szczeblu - tłumaczy Janusz Friebe.

Drużyna kobiet grająca w składzie: Kukla Sabina, Friebe Dominika, Ryguła Magdalena, Krawczyk Kinga, Kłapyta Zofia.

Po pierwszej rundzie i rozegraniu 10 spotkań jest niedosyt, gdyż kilka meczów mogło się zakończyć na naszą korzyść. - Mimo tego, że jesteśmy na ostatnim miejscu, nie poddajemy się, dziewczęta walczą do końca, a celem jest jak najlepsza gra, pozytywna postawa i walka o każdy punkt. Skupiamy się na poszczególnych meczach i indywidualnych pojedynkach, które służą do analizy - mówi Janusz Friebe.

Coraz lepiej i pewniej grają młodsze zawodniczki: Magdalena Ryguła oraz Kinga Krawczyk, która doskonale sobie radzi w lidze. Jest najwyżej sklasyfikowana z drużyny na 23. miejscu z 64 zawodniczek, za Kingą jest nasza najbardziej doświadczona zawodniczka, trenerka i kapitan drużyny Sabina Kukla. Od marca rusza druga pełna runda, zachęcamy do kibicowania drużynie. Mecze rozgrywane są w piątki o godz. 18.00 w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie.

Link do strony rozgrywek II Ligi Kobiet: www.ligi.slzts.pl/liga/1/1/2-liga-kobiet.

Tenisiści ULKTS-u Pszczyna na półmetku ligowych zm
Tenisiści ULKTS-u Pszczyna na półmetku ligowych zmagań · fot.


W III lidze męskiej startuje 16 drużyn, w pierwszej rundzie tenisiści rozegrali 15 meczów, z czego 7 zwycięstw, 1 remis. Na tym poziomie jest już zdecydowanie lepiej, drużyna wygrała kilka meczów, jest na dziewiątej pozycji w lidze.

- Sporą sensacją była wygrana z liderem ligi, zespołem Talent Sferawent Cieszyn 6/4, gdzie przed meczem nikt nie spodziewał się takiego wyniku. Drużyna gospodarzy na ten mecz nie wystawiła swojego mocniejszego zawodnika, licząc na łatwe dwa punkty, ale my mieliśmy plan i dużo szczęścia w ustawieniu, zresztą wcześniej dokonaliśmy analizy ich meczy. W szatni przed meczem trochę żartowaliśmy mówiąc, że przyjechaliśmy po zwycięstwo, naturalnie gospodarze też żartowali, że cuda się nie zdarzają i przy stołach nastąpi weryfikacja. Jak się później okazało, nigdy nie można lekceważyć przeciwnika, nasza wygrana była zasłużona. Wszyscy z drużyny zagrali swoje bardzo dobre pojedynki, a gospodarze jeszcze długo po meczu byli zszokowani. Jak się okazało byliśmy jedyną drużyną, która pokonała lidera w pierwszej rundzie. Do ostatniego meczu nie była rozstrzygnięta nasza pozycja w lidze, była duża szansa na zajęcie ósmej pozycji, co dałoby nam awans do grupy mistrzowskiej, ale to zależało od wyniku ostatniej kolejki pomiędzy drużyną KTS Lędziny a LKS Gwiazda SEGER Skrzyszów. Gdyby Lędziny wygrały to byłaby ósemka. Niestety Skrzyszów wygrał. Mimo to uważamy, że mieliśmy bardzo udaną rundę i spokojnie będziemy grać w rundzie rewanżowej - komentuje Janusz Friebe.

Skład III ligi męskiej: Krzysztof Lewczak, Janusz Friebe, Paweł Suchodolski, Zbigniew Suchodolski, Rizzardi Tempini Maurizzio, Jacek Rus.

Mecze rozgrywane są w Zespole Szkól nr1 w Pszczynie w czwartki w godz. 18.00-20.00

Link do rozgrywek III Ligi m.: www.ligi.slzts.pl/liga/1/5/3-liga-mezczyzn-gr-ii/

ULKT Pszczyna działa prężnie, rozgrywki ligowe na trzech poziomach, zawody indywidualne, treningi, warsztaty tenisa stołowego dla amatorów oraz zawodników profesjonalnych.

- Pozdrawiam i zapraszam na salę do Zespołu Szkół nr1 w Pszczynie, nie tylko można zobaczyć co u nas się dzieje, jak trenujemy i gramy na meczach, ale również każdy z Was może spróbować sobie poodbijać. Jesteśmy na sali we wtorki, czwartki i piątki od 17.00-19.30 - zachęca Janusz Friebe.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA