Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 23 września 2017
  • 28 września 2017
  • wyświetleń: 8503

Pszczynianin przebiegnie 305 km, żeby wesprzeć Hospicjum Ojca Pio

W czwartek, 28 września o godzinie 6.00 rozpoczął się Beskid Ultra Trail 2017, najdłuższy górski bieg w Polsce. Zawodnicy mają do pokonania dystans 305 kilometrów. Na starcie pojawił się pszczynianin, Leszek Pławecki, który poprzez udziału w biegu chce wesprzeć Hospicjum Ojca Pio.

Pszczynianin Leszek Pławecki
Pszczynianin, Leszek Pławecki przebiegnie 305 km, żeby wesprzeć Hospicjum Ojca Pio · fot.


Trasa Beskid Ultra Trail 2017 rozpoczyna się w Szczyrku. Następnie zawodnicy zameldują się w Porąbce, Suchej Beskidzkiej, Zawoi, skąd pobiegną na Babią Górę. Pokonując szczyty Beskidu Żywieckiego udadzą się na Wielką Raczę. Punktem na trasie będzie również Zwardoń, skąd biegacze udadzą się w kierunku Beskidu Śląskiego. Ostatnim szczytem będzie Skrzyczne i finisz w amfiteatrze w Szczyrku. Organizatorzy biegu wyznaczyli limit 76 godzin. W tym czasie biegacze zmierzą się z 15770 m przewyższeń. Aktualną lokalizację wszystkich zawodników można śledzić na bieżąco w Internecie, na stronie - but2017.legendstracking.com

Trasa Beskid Ultra Trail 305 Challenge
Trasa Beskid Ultra Trail 305 Challenge


Pszczynianin, który weźmie udział w biegu, dedykuje to wyzwanie Hospicjum Ojca Pio. Leszek Pławecki wielokrotnie startował w ultramaratonach na terenie kraju i Europy. Najdłuższy dotychczasowy dystans to 172 kilometry w biegu 100Miles of Istria. Obecnie poszukuje partnerów, którzy za każdy pokonany przez niego kilometr na trasie Beskid Ultra Trail 2017 zadeklarują wpłatę na rzecz Hospicjum. Jako pierwsza zgłosiła się firma Pivnica z Pszczyny, która za każdy przebyty przez Leszka kilometr dokona wpłaty 1 zł na konto ośrodka. Swoją pomoc zaoferowały również firmy: kąpielisko Clara, Śląska Oficyna Drukarska, Pro Mailer, Alustal, Hotel Piaskowy, Restauracja Kameralna, Carbo Asecura Tychy Artisco, Gardenia.

Leszek Pławecki
Leszek Pławecki wielokrotnie startował w ultramaratonach na terenie kraju i Europy · fot.


Leszek Pławecki jest również jednym ze współorganizatorów Biegu Nocnego po Pszczynie. W organizację wydarzenia zaangażowani są także Zdzisław Spyra i Piotr Łapa. W tym roku zawody zorganizowane zostaną 14 października. Wszystkie wpłaty wpisowe są bezpośrednio przekazywane na konto Hospicjum. Firmy zainteresowane wsparciem ośrodka proszone są o kontakt z organizatorami Biegu Nocnego: Zdzisław Spyra - tel. 503-022-319, Piotr Łapa - tel. 502-034-366.

Sponsorzy

logo firm

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA