Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 14 września 2017
  • wyświetleń: 1985

Michał Moroń z kwalifikacją na Mistrzostwa Polski

Utalentowany piętnastolatek - Michał Moroń przebojem " wskakuje" do czołówki nie tylko Śląska, ale również Polski (aktualnie 6. wynik w Polsce w kategorii młodzik). Zawodnik Iskry Pszczyna zajął drugie miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Opolu w skoku wzwyż, które są bezpośrednią kwalifikacją do Mistrzostw Polski Młodzików. Lekkoatleta uzyskał znakomity wynik 180cm, zaś minimum PZLA wynosi 174cm.

Michał Moroń
Drugie miejsce Michała Moronia na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Opolu w skoku wzwyż


Michał na co dzień trenuje na skoczni, która wymaga nie małej modernizacji: brak rozbiegu na odpowiedniej nawierzchni(tartan) oraz odbicie w miejscu zachodzących na siebie gum, powoduje, że trening techniczny przebiega w szczególnie trudnych warunkach. Mimo tego zawodnik wspaniale zaprezentował się w swoim debiucie na tak poważnych zawodach.

Michał Moroń
Drugie miejsce Michała Moronia na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Opolu w skoku wzwyż


Drugą młodziczką Iskry była Sonia Pala, która nie zdołała zakwalifikować się do finałowej ósemki w konkursie skoku w dal zajmując ostatecznie 10 lokatę. Sonia będzie miała okazję do rewanżu już w przyszłym roku, gdyż startowała z zawodniczkami o rok od siebie starszymi.

Michał Moroń
Michał Moroń z trenerem


Michałowi życzymy wysokich lotów na Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego, który w tym roku odbędzie się końcem września w Białej Podlaskiej.

Marek Biela / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA