Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 19 lipca 2017
  • wyświetleń: 1356

[ZDJĘCIA] I Sztafeta Papieska Pawłowice - Wadowice z Runteamem

16 lipca 2017 roku sprzed budynku Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach ruszyła Sztafeta Papieska, w której udział wzięli członkowie grupy biegowej Runteam Pawłowice. Zawodnicy w eskorcie policji, służb medycznych i osób zabezpieczających bieg mieli do pokonania dystans 72 kilometrów.

I Sztafeta Papieska z Runteamem · fot.


Siedem drużyn zmianowych, po trzech biegaczy w każdej, musiało przebiec dwie trasy pięciokilometrowe. Ostatni odcinek uczestnicy pokonali wspólnie, udając się aż pod pomnik Jana Pawła II znajdujący się na rynku w Wadowicach. Na drużynę Runteam Pawłowice czekali nie tylko turyści, rodziny i znajomi biegaczy, ale także wierny kibic zespołu, wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel. Zakończenie imprezy odbyło się w godzinach wieczornych w Gminnym Ośrodku Sportu, wraz z wręczeniem pamiątkowych dyplomów i medali. Celem sztafety było nie tylko popularyzowanie biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji wśród wszystkich grup wiekowych, ale także promocja gminy oraz integracja członków drużyny Runteam.

kk / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA