Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 14 lipca 2017
  • wyświetleń: 1505

Natalia Mach na podium Mistrzostw Polski Juniorów w trójskoku

Zakończeniem trzeciego dnia 71. Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce rozegranych w dniach 7-9 lipca w Toruniu, był finałowy konkurs trójskoku juniorek. Po pasjonującej walce, brązowy medal z doskonałym wynikiem 12,41m wywalczyła niespełna osiemnastoletnia Natalia Mach.

Natalia Mach
Natalia Mach na podium


W drugi dzień mistrzostw odbyły się kwalifikacje trójskoku. Rozpoczynająca konkurs Natalia popisała się doskonałym skokiem - 12,14m, co dało jej bezpośrednią kwalifikacje do finałowej dwunastki (minimum kwalifikacyjne to 11,60m), oraz nowy życiowy rekord. Wygranie grupy kwalifikacyjnej oraz 2 wynik eliminacji dał zawodniczce spory komfort przed dalszą rywalizacją.

natalia mach
Natalia Mach otrzymuje brązowy medal


Konkurs finałowy w ostatnim dniu mistrzostw rozpoczął się fantastycznie dla zawodniczki pszczyńskiej "Iskry". Skacząca jako przedostatnia zawodniczka finałowego konkursu trójskoku Natalia Mach, już w pierwszej próbie uzyskała wspaniały rezultat - 12,41m. Ten wynik pozwolił jej na zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski i mocną I klasę sportową. Natalia była jedyną reprezentantką pszczyńskiej "Iskry" na Mistrzostwach Polski Juniorów /U-20/ w Toruniu.

natalia mach
Reprezentantka "Iskry" na Mistrzostwach Polski Juniorów


Warto dodać, że w tym roku w dniach 4-6 sierpnia odbędą się Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gdzie kwalifikacje zdobyło kilkoro zawodników klubu MKS "Iskra" w Pszczynie:
Jacek Majewski w biegach na 100 w i 200m
Adrian Zieleźnik w biegu na 800m
Emilia Kiełkowska w biegu na 100m /brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych w 2017 roku właśnie z Torunia/
oraz męska sztafeta 4x400m w składzie:
Jacek Majewski, Jakub Kita, Adrian Zieleźnik i Kamil Głąbek.
Sztafeta kwalifikację do ścisłego finału OOM czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych U-18 uzyskała 24.06 na zawodach w Łodzi. Aktualnie legitymuje się 2 wynikiem w Polsce.

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

kk / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA