Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 10 lipca 2017
  • wyświetleń: 1655

Zuzanna Famulok srebrną medalistą Mistrzostw Polski w pływaniu

W minioną niedzielę zakończyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów, podczas których 14-letnia mieszkanka naszego powiatu zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski na basenie olimpijskich. To już drugi taki tytuł w karierze Zuzanny.

Zuzanna Famulok srebrną medalistą Mistrzostw Polski w pływaniu
Zuzanna Famulok na podium · fot.Zawody odbywały się w Olsztynie w dniach 7-9 lipca. Brało w nich udział prawie 600 zawodników z 146 klubów z całej Polski. Zuzanna reprezentowała klub Aquatica Pawłowice, a jej trenerem jest Marek Biernat.

Zuzanna Famulok srebrną medalistą Mistrzostw Polski w pływaniu


Na odbywających się w olsztyńskiej pływalni zawodach, Zuzanna startowała w pięciu konkurencjach: 50 i 100 metrów stylem dowolnym oraz motylkowym. W każdym biegu kwalifikowała się do finału. W sobotnim starcie na 200 metrów stylem zmiennym, Zuzia z czasem 2:27:34 zdobyła srebro, tracąc niecałą sekundę do zwyciężczyni. Złoty medal otrzymała Iva Dujanić z klubu UKS Ursynów Warszawa.

W sztafecie 4x100m stylem dowolnym, pływaczki z Pawłowic zajęły 7 miejsce (w składzie: Biernat, Mikszan, Famulok, Puzoń).

kk / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA