Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 7 czerwca 2017
  • 15 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4287

W AMP najważniejsza jest... dobra zabawa!

Akademia Młodego Piłkarza to szkółka piłki nożnej dla najmłodszych. Ten nowy projekt łączy w sobie pasję i zabawę czyli to, co dla dzieci jest najważniejsze.

MTW Sport
W AMP najważniejsza jest... dobra zabawa!


- Naszym celem nie jest nauczyć dzieci gry w piłkę nożną, bo na to przyjdzie jeszcze czas - mówił jeden z założycieli Akademii Młodego Piłkarza, Wojciech Bałuch. - Najważniejsze jest to, aby traktować te zajęcia jako zajęcia ruchowe, które przede wszystkim mają bawić dzieci i zachęcać je do aktywnego spędzania czasu. Dodatkowo staramy się uczyć poprzez zabawę i wprowadzać elementy techniki w atrakcyjnej dla dzieciaków formie - kontynuuje.

Akademia Młodego Piłkarza działa aż w sześciu miejscowościach - w Pszczynie, Studzienicach, Radostowicach, Miedźnej, Bojszowach i Międzyrzeczu. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu - Mamy ponad 120 uczestników, w wieku od 3 do 9 lat. To idealny wiek, aby zacząć przygodę ze sportem - zachęcają działacze.

Szkółka powstała z inicjatywy czterech pasjonatów i trenerów piłki nożnej: Wojciecha Bałucha, Tomasza Kropidło, Mateusza Żemły oraz Mateusza Bałucha. Głównym celem Akademii Młodego Piłkarza jest zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej i nabywania zdolności koordynacyjnych.

Przede wszystkim chcemy promować aktywność fizyczną wśród dzieci. Będziemy w dalszym ciągu kształcić naszych trenerów, aby zdobytą wiedzę potrafili wykorzystać podczas treningów. Do zajęć przywiązujemy dużą wagę, dlatego chcemy, aby nasi wychowankowie uczyli się na jak najlepszym sprzęcie. Będziemy się jeszcze bardziej rozwijać. Chcemy stwarzać dobre warunki dla dzieci, dla których sport w tak młodym wieku jest bardzo ważny.

Trenerzy AMP apelują do rodziców, żeby tego typu zajęć ruchowych nie odkładać na później: - im wcześniej zapiszemy dziecko na zajęcia - tym łatwiej będzie miało w przyszłości. Wielu rodziców "przesypia" ten okres, a potem jest już za późno. Do tego typu zajęć warto zachęcać dziecko już od najmłodszych lat.

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy 15 czerwca na Piknik Rodzinny organizowany przez Akademię Młodego Piłkarza oraz Centrum Aktywności Ruchowej. Będzie można kibicować młodym piłkarzom i zachęcić swoje pociechy do treningów.

A jaki okrzyk mają mali gwiazdorzy? "Najważniejsza jest... zabawa!" - i my się z tym zdecydowanie zgadzamy!

Wywiad z Wojciechem Bałuchem, jednym z założycieli AMP,
przeprowadziła Nel Korytnicka

MTW Sport


43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

tel. 57 57 23 23 7REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA