Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 7 czerwca 2017
  • wyświetleń: 2701

[ZDJĘCIA] Chrobry najlepszy w województwie w badmintonie

W tym roku szkolnym po raz pierwszy szkoły ponadgimnazjalne rywalizowały w zawodach badmintonowych. Drużyna z Pszczyny, pierwszy raz od 25 lat znalazła się w finale zawodów wojewódzkich, z szansą na pierwsze miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych na Śląsku. I... udało się! Licealiści z Chrobrego zostali mistrzami województwa!

Chrobry najlepszy w województwie w badmintonie - 05/06.2017 · fot.


W zawodach powiatowych, których organizatorem był Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie zgromadziły 6 zespołów. Trzy drużyny męskie i trzy drużyny żeńskie rywalizowały na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a zawody nadzorował czołowy badmintonista Śląska - Miłosz Wiktorczyk.

Bardzo dużo emocji przyniósł pojedynek drużyn Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Pszczynie i popularnego Chrobrego, a zwłaszcza spotkanie zawodników pszczyńskiego Plesbadu - Tomasza Klepka i Filipa Brudka. Obaj zawodnicy pokazali bardzo duże umiejętności, a publiczność często oklaskiwała udane akcje obu zawodników. W tym pojedynku zwycięzcą okazał się Filip Brudek, a o ostatecznym zwycięstwie i prawie awansu do zawodów rejonowych miał zadecydować pojedynek deblowy.

W pojedynku deblowym stanęli naprzeciwko siebie - Filip Brudek i Cezary Loszyński z LO III z Pszczyny oraz Tomasz Klepek i Wojciech Jonderko z I LO z Pszczyny. Mecz, w którym były wszystko - były świetne zagrania, były wzajemne uszczypliwości, były powody do uśmiechu i oklasków na stojąco. Lepsi okazali się zawodnicy Chrobrego i to oni awansowali do zawodów rejonowych. Najlepszymi wśród dziewcząt okazały się zawodniczki III LO z Pszczyny.

Chrobry najlepszy w województwie w badmintonie - 05/06.2017
Chrobry najlepszy w województwie w badmintonie - 05/06.2017 · fot.


Zawody rejonowe odbyły się w Bieruniu, w niewielkiej miejscowości, w której spora grupa młodych ludzi pasjonuje się badmintonem. Z tej miejscowości pochodzi także Wojciech Sajdok - czołowy zawodnik Polski, w jednym z rankingów zajmuje 3. miejsce. Nie dziwi więc, że zawodnicy Liceum Ogólnokształcącego z Bierunia byli faworytami półfinałowych zawodów wojewódzkich. W turnieju wzięli udział również zawodnicy IV Liceum Ogólnokształcącego z Chorzowa.

Zarówno drużyna z Pszczyny, jak i z Bierunia, nie miała żadnych kłopotów, aby wygrać z licealistami z Chorzowa. O prawo gry w finałach zawodów wojewódzkich decydował ostatni pojedynek, w którym naprzeciw siebie stanęli licealiści z Pszczyny i Bierunia. Po pojedynkach singlowych na tablicy widniał wynik 1 -1, tak więc podobnie jak w zawodach powiatowych o ostatecznym rezultacie decydowała gra podwójna.

W tym spotkaniu faworytami byli zawodnicy z Bierunia, wszystkie argumenty przemawiały na ich korzyść - ranking zawodników, znajomość hali i obecność kibiców. Dużym zdziwieniem dla wszystkich było gładkie 2 do 0 dla I Liceum Ogólnokształcącego z Pszczyny i awans z pierwszego miejsca do finału zawodów wojewódzkich w Radzionkowie. Wśród dziewcząt awans z pierwszego miejsca uzyskały zawodniczki Liceum Ogólnokształcącego z Bierunia.

Chrobry najlepszy w województwie w badmintonie - 05/06.2017
Chrobry najlepszy w województwie w badmintonie - 05/06.2017 · fot.


W Radzionkowie, w wielkim finale spotkało się 7 drużyn: Bytom, Dąbrowa Górnicza, Bieruń (awans z 2. miejsca), Zawiercie, Racibórz, Gliwice oraz Pszczyna. Turniej był rozgrywany do dwóch porażek, a nasi zawodnicy w swoim pierwszym spotkaniu spotkali się z drużyną z Dąbrowy Górniczej. Jak się później okazało, był to jeden z głównych faworytów do zwycięstwa. Być może brak tej wiedzy spowodował, że nasi zawodnicy grali beż żadnych kompleksów, a o ostatecznym rezultacie miało zadecydować 5 spotkanie. Ostatecznie 3 do 2 dla Dąbrowy Górniczej, która znalazła się tym samym w półfinale.

Pszczyna o półfinał musiała powalczyć z zawodnikami z Raciborza. Mecz tylko na początku przyniósł trochę emocji, ale po dwóch spokojnych pojedynkach singlowych zwycięzca mógł być tylko jeden. W półfinale zameldowali się zawodnicy z Pszczyny, na których już czekali bieruńscy badmintoniści. Kto będzie zwycięzcą? Czy powtórzy się wynik z Bierunia? Czy będzie może inny scenariusz?

Chrobry najlepszy w województwie w badmintonie - 05/06.2017
Chrobry najlepszy w województwie w badmintonie - 05/06.2017 · fot.


Scenariusz był inny - dwa pojedynki singlowe padły łupem drużyny z Pszczyny i tak naprawdę to ustawiło pojedynek. Już mało kto, nawet opiekun drużyny z Bierunia, wierzył, że jest możliwy finał bez Pszczyny. Drużyna z Pszczyny, pierwszy raz od 25 lat znalazła się w finale zawodów wojewódzkich, z szansą na pierwsze miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych na Śląsku.

W finale spotkała się z zawodnikami z Dąbrowy Górniczej, z tymi sami, którym uległa w drugiej rundzie. Po meczach singlowych wynik spotkania 1-1. Szczęście i umiejętności po naszej stronie. I Liceum Ogólnokształcące z Pszczyny - Mistrz Województwa Śląskiego w badmintonie drużynowym chłopców.

Chrobry najlepszy w województwie w badmintonie - 05/06.2017
Chrobry najlepszy w województwie w badmintonie - 05/06.2017 · fot.


Pszczyński zespół wystąpił w składzie:
  • Tomasz Klepek - niekwestionowany lider, zdobywca najważniejszych punktów,
  • Wojciech Jonderko - człowiek, w którym drzemią ogromne możliwości,
  • Krzysztof Adaśko - dusza drużyny z głową pełną pomysłów.


Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie praca trenerska Damiana Pławeckiego. Cała trójka rosła i rośnie pod jego czujnym, trenerskim spojrzeniem.

Chrobry najlepszy w województwie w badmintonie - 05/06.2017
Chrobry najlepszy w województwie w badmintonie - 05/06.2017 · fot.


Janusz Mirek

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA