Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 1 marca 2017
  • 4 marca 2017
  • wyświetleń: 3280

[ZDJĘCIA] Podsumowanie rocznej działalności RunTeam Pawłowice

Bieganie w ostatnich latach stało się formą ruchu, która na całym świecie angażuje coraz większe rzesze ludzi dbających o zdrowy styl życia i kondycję. Do tego światowego trendu przyłączyli się ludzie z gminy Pawłowice. To już rok, gdy istnieje drużyna biegowa RunTeam Pawłowice.

Podsumowanie rocznej działalności RunTeam Pawłowice · fot.


Idea stworzenia grupy zapaleńców biegowych zrodziła się 6 grudnia 2015 roku w czasie Biegu Barbórkowego w Rybniku. Od słów do czynów i już 15 stycznia 2016 roku miało miejsce pierwsze spotkanie założycielskie. W niedługim czasie idea biegowej drużyny wpisała się w kanon sportowej rzeczywistości. Od ponad roku grupa rośnie w siłę, skupiając amatorów biegowych w różnym wieku z gminy Pawłowice i sąsiadujących miast i miejscowości. Członkowstwo w grupie w myśl idei założycielskiej jest całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące do obowiązkowego uczestnictwa we wszystkich imprezach biegowych.

Po roku działalności grupa liczy 50 biegaczek i biegaczy. W tym czasie grupa prężnie bierze udział w imprezach biegowych oraz sama inicjuje imprezy propagujące bieganie jako aktywną formę spędzania czasu. RunTeam Pawłowice był współorganizatorem Biegu Charytatywnego dla Wiktorka, w którym licznie udział wzięły dzieci z całej gminy oraz ich rodzice i zawodnicy drużyn z innych miejscowości. Święta, pomimo kapryśnej pogody upłynęły pod hasłem Mikołajowa Biegowa Sztafeta Cukierkowa. Inicjatywa ta objęła wszystkie sołectwa gminy i spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym.

Podsumowanie rocznej działalności RunTeam Pawłowice
Podsumowanie rocznej działalności RunTeam Pawłowice · fot.


Biegacze RT biorą udział w zawodach na różnych dystansach: 5 km, 10 km, półmaratony i maratony i triathlony na terenie całego kraju oraz poza ich granicami: Jastrzębski Bieg Kobiet, Kyndra Jastrzębie, Bieg Niepodległości Jastrzębie, Półmaraton Gliwice, Półmaraton Żywiec, Cracovia Maraton Kraków, Maraton Noworoczny Cybork, Triatlon w Suszu.

Grupa RunTeam dba także o progres kondycyjny, dlatego co wtorek spotyka się w sali lustrzanej GOS w Pawłowicach na treningach obwodowych, prowadzonych przez trenera. Medyk drużynowy dba o bieżące szkolenie biegaczy w tematyce urazów biegowych oraz pierwszej pomocy. Biegacze i biegaczki biorą także licznie udział w cotygodniowych niedzielnych treningach biegowych, organizowanych na terenie gminy i miast sąsiedzkich.

Podsumowanie rocznej działalności RunTeam Pawłowice
Podsumowanie rocznej działalności RunTeam Pawłowice · fot.


- Tak wiele udało się osiągnąć w ciągu roku działalności, a już pojawiają się pomysły na nowe inicjatywy biegowe. Mamy nadzieję, że nieprzekonanych do tej pory do biegania zarazimy tą formą spędzania czasu i integracji społecznej nie tylko na terenie gminy. Zapraszamy biegaczy amatorów do drużyny RunTeam Pawłowice - zachęcają członkowie grupy.

Podsumowanie rocznej działalności RunTeam Pawłowice
Podsumowanie rocznej działalności RunTeam Pawłowice · fot.

RunTeam Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA