• 26 października 2016
  • wyświetleń: 6569

XVIII Bieg św. Huberta w Goczałkowicach - zdjęcia

W ubiegły czwartek, 20 października Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gmina Goczałkowice-Zdrój, wspólnie z Pszczyńskim Kołem Łowieckim, zorganizowali "XVIII Bieg Św. Huberta" pod patronatem NRŁ Jana Suchorończaka.

XVIII Bieg św. Huberta w Goczałkowicach - 20.10.2016 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój

Rolę współorganizatorów przyjęły na siebie nasze szkoły: SP nr 1 pod przewodnictwem Dyrektora Eugeniusz Machonia oraz Gimnazjum pod przewodnictwem dyrektor Beaty Smolarek. Oprócz młodzieży goczałkowickiej w biegu wzięli udział uczniowie z Bojszów, a liczba wszystkich uczestników przekroczyła 200 osób. Zaplecze biegu, jak i sam bieg, zorganizowany został w borze przy altankach, w sąsiedztwie kapliczki Św. Huberta, gdzie znajdują się ścieżki dydaktyczno-przyrodnicze. Zawodnicy pokonywali dystans niespełna 1000 m.

Nie mogło zabraknąć wystawy zwierząt oraz konkursu przyrodniczego przygotowanego przez Państwa Helenę i Antoniego Łaska z Orzesza. Zawody otworzyła wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój Gabriela Placha wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Jackiem oraz z myśliwymi, którzy pięknie zaprezentowali się w galowych strojach.

Mimo nieustannie padającego deszczu dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz z Gimnazjum dzielnie pokonywały wyznaczoną trasę. Trójka najlepszych biegaczy w każdej kategorii została uhonorowana okazałym okolicznościowym medalem oraz dyplomem, a dla wszystkich uczestników biegu organizatorzy przygotowali pamiątkowe drewniane zawieszki. W ten ulewny i zimny dzień uśmiechy z twarzy nikomu nie znikały, a wszystkich przemoczonych i zmarzniętych biegaczy rozgrzewała gorąca grochówka zorganizowana przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W kategorii dziewcząt ze szkoły podstawowej (wg klas) pierwsze miejsca zdobyły: Nikoszewicz Oliwia, Raczek Miriam i Bolek Weronika, a w kategorii chłopców: Świerkot Wojciech, Zembrzuski Filip oraz Ploch Michał.

W kategorii dziewcząt z gimnazjum (wg klas) pierwsze miejsca zajęli: Dzida Zofia, Soloch Emilia i Blacha Katarzyna, a w kategorii chłopców Furtok Kacper, Kisiała Mikołaj oraz Paszek Michał.