Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 22 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2458

Suszec dostanie dofinansowanie na remont boiska sportowego

Gmina Suszec otrzyma dofinansowanie na remont boiska do piłki nożnej, bieżni okrężnej i prostej oraz rzutni do pchnięcia kulą. Środki będą pochodzić z ministerialnego Programu Rozwoju Bazy Sportowej na rok 2016.

Prace na obiekcie zlokalizowanym przy ulicy Szkolnej będą kosztowały 944 tysięcy złotych, a dofinansowanie pokryje koszty w wysokości 310 tysięcy złotych (248 tysięcy w 2016 roku).

Tegoroczny limit środków dla województwa śląskiego to ok. 14,6 mln zł, z czego ponad 10,6 mln zł to pieniądze przeznaczone na nowe inwestycje. W tym roku dofinansowanie otrzyma 59 projektów. Pieniądze otrzyma 45 nowych inwestycji oraz 14 już realizowanych. Program obejmuje także tzw. listę rezerwową. Zawiera ona 13 inwestycji, które w przypadku otrzymania dodatkowych środków finansowych z ministerstwa mogą zostać wprowadzone do Programu rekomendacją Zarządu.

Program Rozwoju Bazy Sportowej przygotowywany jest każdego roku przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i ma na celu rozwój infrastruktury sportowej w gminach całego kraju. Na poziomie województw o rozdziale przyznanej puli decydują sejmiki.

new / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA