• 19 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 4858

LS: Mistrzostwo dla "Kebabów"

Zespół The Kebab's Pszczyna zdobył mistrzostwo Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice w sezonie 2015/2016. W finałowym spotkaniu pszczynianie pokonali ubiegłorocznego triumfatora rozgrywek, Team Sosnowiec. Trzecie miejsce zdobyły Słoiki.

LS: Zakończenie rozgrywek w sezonie 2015/2016 · fot. POSiR Pszczyna

Ostatnim akcentem amatorskich rozgrywek siatkarskich organizowanych przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju były mecze o 1. i 3. miejsce. Decydujące spotkania dziewiątej edycji Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice rozgrywane były w hali POSiR w Pszczynie.

W "małym" finale zmierzyły się ze sobą Słoiki z Arkadią Tychy. Spotkanie dostarczyło wielu emocji. Pierwsze dwa sety zakończyły się wygraną pszczyńskiej "szóstki". Również początek trzeciej partii należał do Słoików, którzy prowadzili 7:2.W tym momencie gra Słoików zacięła się i za odrabianie strat zabrali się tyszanie. Szło to im na tyle skutecznie, że do decydującego fragmentu meczu dotarli z przewagą dwóch punktów (18:16). Za chwilę jednak to Słoiki wyszły na trzypunktowe prowadzenie (21:18). To było jednak ostatnie prowadzenie ekipy Łukasza Twardzika i Piotra Peterka w tej części meczu. Ostatecznie tyszanie wygrali 25:23 W czwartym secie Arkadia kontynuowała skuteczna grę, przez co z minuty na minutę powiększała swoją przewagę. Ostatecznie zwyciężyła aż 10 punktami różnicy i doprowadziła do tie-break'u. W nim ocknęły się jednak Słoiki. Już w połowie decydującej potyczki pszczynianie wygrywali 8:2, a ostatecznie zwyciężyli 15:8 i zaś cały mecz 3:2.

W finale zagrały dwa zespoły, które rywalizowały ze sobą o 1.miejsce również w ubiegłym roku (The Kebab's grał pod nazwą Graffiko). Wtedy po fantastycznym meczu 3:2 wygrała ekipa z Sosnowca. Tym razem mecz trwał tylko trzy sety i niemal cały przebiegał pod dyktando drużyny Mateusza Janusa. Po dwóch setach było 2:0 dla "Kebabów", a w trzecim pszczynainie prowadzili najpierw 15:7, potem 21:14. Z tego stanu zrobiło się jednak 21:20 i zapowiadała się pasjonująca końcówka. Pszczynianie dobrze odrobili "zadanie domowe" z poprzedniego finału, w którym wygrywali 13:7, a ostatecznie przegrali. Tym razem nie dali sobie wypuścili szansy z rąk i chwile później cieszyli się z mistrzostwa LS. W trzecim secie "Kebaby" wygrały 25:22, a w całym meczu 3:0.

Po zakończeniu najważniejszego meczu sezonu, Maciej Stieber, dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Paweł Kanik, menedżer w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju wręczyli nagrody i upominki. W tym roku wszystkie sklasyfikowane zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz piłki meczowe. Trzy najlepsze zespoły otrzymały również medale, zaś wyróżnieni zawodnicy statuetki i nagrody rzeczowe.

Finał Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice, hala POSiR w Pszczynie, 17 kwietnia 2016 roku
Mecz o 1. miejsce
: Team Sosnowiec - The Kebab's Pszczyna 0:3 (21:25, 18:25, 22:25)
MVP: Mateusz Janus (The Kebab's)

Mecz o 3. miejsce: Słoiki - Arkadia Tychy 3:2 (35:20, 25:17, 23:25, 15:25, 15:8)
MVP: Szymon Pałyz (Słoiki).

Klasyfikacja końcowa: 1. The Kebab's Pszczyna, 2. Team Sosnowiec, 3. Słoiki Pszczyna, 4. Arkadia Tychy, 5. Antistress Brzeszcze, 6. Pszczyńskie Żubry, 7. Zryw Pszczyna, 8. Gilowice Team.

MVP sezonu: Jakub Białas (The Kebab's Pszczyna)
Wyróżnienia: Alicja Książkiewicz (Antistress Brzeszcze), Adam Głowa (Team Sosnowiec), Szymon Pałyz (Słoiki Pszczyna), Daniel Chemicz (Arkadia Tychy).