Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 16 kwietnia 2016
  • 17 października 2016
  • wyświetleń: 46098

[ZDJĘCIA] I Nocny Bieg - 340 biegaczy i 13 tysięcy złotych dla Hospicjum

Ponad 340 biegaczy na starcie, ponad 13.000 tysięcy złotych więcej na koncie budowy Domu Ojca Pio w Pszczynie - to wymierne efekty Nocnego Biegu po Pszczynie, 15 października. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej oryginalnej imprezy. Przygotowaliśmy dla Was trzy galerie - z przygotowań do biegu, samego biegu, a także rozdania nagród.

Nocny Bieg Po Pszczynie - przygotowania przed biegiem - 15.10.2016 · fot.


- Pomysł organizacji w Pszczynie biegu nocnego pojawił się podczas Żorskiego Biegu Ogniowego. Miasto w nocnym oświetleniu znacznie zyskało na atrakcyjności, tajemniczości. Tym ciekawsza wydała się możliwość organizacji podobnego biegu w Pszczynie, w którym uczestnicy mogli zobaczyć oświetlony park książęcy, pałac, starówkę, skansen, XIX-wieczny budynek sądu rejonowego, czy przebiec ulicą Warowną, wyznaczającą średniowieczne granice miasta - mówił organizator wydarzenia.

Nocny Bieg Po Pszczynie - 15.10.2016 · fot.


W biegu na dystansie 6700 m wzięło udział 171 kobiet i 227 mężczyzn, najstarszy Alojzy Pala z Pszczyny to rocznik 1948! Zwycięstwo wśród pań odniosła Valentina Kilarska (Ukraina) z czasem 23 min 34 sek. Najszybszym okazał się Dawid Klaybor (Żagań) - 20 min 30 sek. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno: Ewa Kucharska z Pszczyny i Katarzyna Golba z Katowic oraz Aleksander Labziuk (Ukraina) i Paweł Kosek z Tychów.

Nocny Bieg Po Pszczynie - rozdanie nagród - 15.10.2016 · fot.


Nocny Bieg po Pszczynie był także okazją do innego spojrzenia na znane pszczyńskie zabytki i zakątki. Niektóre z nich oświetlały tylko pochodnie (ustawione na czas imprezy). Biegacze przyjechali m.in. z Katowic, Sosnowca, Rybnika, Piasku, Goczałkowic, Tychów, Studzionki, Ujsół, Bytomia, Czechowic-Dziedzic, Wodzisławia Śląskiego, Bielska-Białej. Wszyscy wykupili pakiety startowe, a pieniądze trafiły na konto budowy Domu Ojca Pio. Koszulka z numerem 13 przypadła burmistrzowi Pszczyny, Dariuszowi Skrobolowi, który nie uczestniczył w biegu, lecz wystrzałem dał znak do rozpoczęcia. Przed startem atmosferę rozgrzał świetny koncert zespołu "sPolish Radio" oraz piękne i szczere występy młodziutkich wokalistek Studia "VoicePless". Wszystko - od godz. 16.30 aż do dekoracji zwycięzców poprowadził Jacek Kobyliński.

Organizatorami Nocnego Biegu dla Pszczyny byli: Leszek Pławecki, Zdzisław Spyra, Piotr Łapa, współorganizatorami Hospicjum św. Ojca Pio i Gmina Pszczyna.

ups, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA