Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 5 lutego 2016
  • wyświetleń: 2398

Siatkarki z POSiR-u po półfinale

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna rywalizowały w Półfinale Mistrzostw Śląska Kadetek. Podopieczne trenera Jarosława Płachny wygrały zmagania w grupie 4. Śląskiej Ligi Kadetek i wywalczyły awans do Półfinału Mistrzostw Śląska.

Półfinał Mistrzostwa Śląska Kadetek 2016 · fot.


W Półfinale Mistrzostw Śląska Kadetek pszczynianki przegrały swoje spotkania, ale tanio skóry nie sprzedały.

Na tym etapie pszczynianki rywalizowały w grupie razem z: MOSM-em Tychy, BKS-em Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała II i TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec, a turniej rozgrywany był w Tychach.

Dla ekipy z Pszczyny zmagania te rozpoczęły się od meczu z BKS-em. Mecz ten powinien zakończyć się zwycięstwem ekipy z Pszczyny. Po trzech setach było 2:1 dla pszczynianek, zaś w czwartym secie 21:18 prowadził UKS. Niestety, przewaga szybko została odrobiona przez bielszczanki, które zwyciężyły w czwartym i piątym secie. Drugi mecz rozgrywany był z drużyną z Żywca. Pierwsza jego część była bardzo zacięta. Ostatecznie pszczynianki przegrały go 28:30 i żal był bardzo wielki, bo nie udało się wykorzystać aż czterech piłek setowych. To odbiło się na przebiegu drugiego seta, którego wygrały żywczanki. Zacięta walka toczyła się ponownie w trzeciej partii, ale i tym razem górą były licealistki z żywieckiego SMS-u.

Mecz z gospodyniami był już tylko spotkaniem bez stawki. Tyszanki już w sobotę wywalczyły sobie praktycznie 1. miejsce. Mimo to ekipa trenera Jarosława Płachny przystąpiła do gry bez kompleksów. Co więcej gra przyjezdnych powodowała, że kibice przecierali oczy ze zdumienia. Pszczynianki wygrywały 16:9 w pierwszym secie! Podrażnione takim obrotem spraw tyszanki wzięły się do roboty i odrobiły straty i, niestety, wygrały 25:22. W dwóch kolejnych odsłonach naszym dziewczętom nie było już dane nawiązać wyrównanej rywalizacji z rywalkami, na co złożyło się przede wszystkim dużo błędów własnych.

Podsumowując występ kadetek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w Półfinale Mistrzostw Śląska, mimo trzech porażek należy go ocenić pozytywnie. Młode siatkarki z Pszczyny nie sprzedały tanio skóry i trochę więcej szczęścia w kilku akcjach mogłoby sprawić, że przynajmniej jedno spotkanie zakończyłoby się wygraną. Należy dodać, że dla podopiecznych trenera Jarosława Płachny był to pierwszy turniej tego "kalibru". Oby takie turnieje pszczynianki rozgrywały jak najczęściej, a doświadczenie zdobyte w Tychach przełożyło się również na wyniki.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zostanie sklasyfikowane na 11. miejscu wśród 43 drużyn występujących w kategorii kadetek na Śląsku.

Siatkarski Półfinał Mistrzostw Śląska Kadetek, hala Gimnazjum nr 3 w Tychach

29 stycznia (piątek)

MOSM Tychy - TS STAL Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec 3:0 (25:17, 25:18, 25:23)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - BKS Aluprof Bielsko-Biała II 2:3 (21:25, 25:13, 25:18, 22:25, 6:15)

30 stycznia (sobota)
TS STAL Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:0 (30:28, 25:18, 25:22)
BKS Aluprof Bielsko-Biała II - MOSM Tychy 0:3 (3:25, 19:25, 17:25)

31 stycznia (niedziela)
BKS Aluprof Bielsko-Biała II - TS STAL Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec 0:3 (19:25, 20:25, 23:25)
MOSM Tychy - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:0 (25:22, 25:12, 25:9).

Klasyfikacja: 1. MOSM Tychy (awans), 2. TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec (awans), 3. BKS Aluprof Bielsko-Biała II, 4. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.


W Półfinale Mistrzostw Śląska Kadetek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrały w składzie: Beczała Madgalena, Chowaniec Dorota, Chowaniec Judyta, Chowaniec Natalia, Danielczyk Magdalena, Folek Anna, Kędzior Agnieszka, Komandera Dominika, Kuś Martyna, Larysz Agata, Poleś Natalia, Puchałka Wiktoria, Sęk Martyna, Stryczek Bernadeta, Wiera Wiktoria, Żołneczko Natalia. Trenerem zespołu jest Jarosław Płachno.

43-200 Pszczyna
ul. Zamenhofa 5a

tel. 32 210 55 00

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA