Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 6 listopada 2015
  • wyświetleń: 3451

Tenisiści rozpoczęli rozgrywki

Ruszyły rozgrywki drużynowe tenisa stołowego. Na szczeblu II Ligi grają dziewczyny z Pszczyny, które rozegrały już pięć meczów. Niestety jeszcze nie udało im się zdobyć punktów, ale pozytywne jest to, że stworzony został młody zespól oparty na swoich wychowankach, który się rozwija, a gra w lidze na pewno przyniesie pożądany efekt.

Drużyna II Lgi ULKTS Pszczyna
Drużyna II Ligi ULKTS Pszczyna · fot.


Dziewczyny grają z doświadczonymi zawodniczkami, jesteśmy przekonani, że ten sezon będzie przełomowy i będziemy robić wszystko, aby się utrzymać na tym szczeblu rozgrywek. Początek pierwszej rundy był trudny, terminarz tak się ułożył, że pierwsze spotkania mieliśmy z czołowymi zespołami z ubiegłego sezonu, z naszej perspektywy to nawet dobrze, drużyna się trochę ogra by później walczyć o pierwsze punkty z drużynami o podobnej sile.

Skład drużyny ULKTS Pszczyna: Sabina Kukla, Dominika Friebe, Kinga Krawczyk, Magdalena Ryguła, Wiktoria Staroń, Zofia Kłapyta: Wyniki i terminarze II Ligi Kobiet na stronie: www.slzts.pl.

W lidze Okręgowej gra nasza męska reprezentacja w składzie: Andrzej Baborski, Piotr Puda, Krzysztof Lewczak, Paweł Suchodolski, Zbigniew Suchodolski, Jacek Rus. Drużyna dobrze rozpoczęła rozgrywki odnosząc trzy pierwsze zwycięstwa. W tym sezonie mamy duże szanse, aby powalczyć o awans do III Ligi. Wyniki i terminarze Ligi Okręgowej: www.slzts.pl.

Drużyna IV Ligi ULKTS Pszczyna
Drużyna IV Ligi ULKTS Pszczyna · fot.


Rozgrywki drużynowe to nie wszystko, praktycznie co weekend jesteśmy na zawodach różnego szczebla i w różnych kategoriach młodzieżowych. Odbyły się już pierwsze Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne w poszczególnych kategoriach. Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze, jesteśmy zadowoleni z wyników i realizacji celów.

17 października rozegrano pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Pszczyny, turniej jest dla nas ważny, ponieważ szukamy nowych talentów, młodych adeptów tenisa stołowego i zachęcamy do treningów i nauki gry w tenisa stołowego. Dla zainteresowanych tą dyscypliną polecam stronę i materiał "Jak sport może zmienić Twój świat na dużo lepsze miejsce do życia".

We wrześniu odbyły się Półfinały Śląskiej Ligi Juniorek, nasza reprezentacja w składzie: Magdalena Ryguła, Kinga Krawczyk, Wiktoria Staroń i Zosia Kłapyta, wywalczyły awans do I ligi Juniorek, w ten sposób dołączyliśmy do najlepszych zespołów na Śląsku.

25 października w Sosnowcu rozegraliśmy pierwszy turniej w ramach I Ligi. W Lidze startuje dziesięć drużyn i drużyny grają systemem każdy z każdym w trzech turniejach. Rozegraliśmy cztery mecze, pierwszy pojedynek z drużyną UKS-u Sosnowiec po zaciętym pojedynku wygraliśmy 3/2. Kolejne drużyny MKS Skarbek Tarnowskie Góry, KTS Mysłowice, oraz MKS Czechowice-Dziedzice okazały się za mocne i pojedynki przegraliśmy. W grudniu drugi turniej i będziemy walczyć o kolejne punkty. Wyniki pierwszego turnieju I Ligi Juniorów i Juniorek: www.slzts.pl.

Jest to kolejny krok do przodu po wywalczeniu awansu do II Ligi Kobiet, startujemy także w turniejach ogólnopolskich w kategorii kadetek, Kinga Krawczyk i Wiktoria Staroń walczyły w Krakowie o awans do turnieju Głównego Grand Prix Polski.

Wkroczyliśmy na wyższy poziom, co wiąże się z większą pracą indywidualną z zawodnikami, treningi układamy pod każdego zawodnika, dostosowujemy do indywidualnego stylu, pomagają nam w tym starsi zawodnicy którzy służą, jako sparingpartnerzy.

Zapraszamy na treningi oraz do kibicowania naszym drużynom do Zespołu Szkól nr 1 w Pszczynie:
  • Piątek - godz. 18.00 II Liga Kobiet (13 listopad godz. 18.00)
  • Czwartek - godz. 17.30 Liga Okręgowa
  • Treningi - wtorek, czwartek, piątek od godz. 17.00-19.30

Janusz Friebe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA