Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 5 września 2015
  • 29 września 2015
  • wyświetleń: 4502

Amatorski Wyścig Kolarski w Suszcu

W pogodną niedzielę, 13 września odbył się w Suszcu i Kryrach Amatorski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Suszec. Dorośli kolarze z kategorii Elita i Masters rywalizowali na 53 km trasie, natomiast dzieci i młodzież szkolna i przedszkolna na odcinkach od 300 m do 6,6 km.

Amatorski Wyścig Kolarski w Suszcu - 13.09.2015 · fot.


We wszystkich wyścigach wzięło udział 219 zawodników, co przerosło oczekiwania organizatorów i jednoczenie wskazuje na wzrost popularności imprez rowerowych. Szczególnym zaskoczeniem był udział młodzieży z klas sportowych rowerowych z terenu śląska. Organizator już dzisiaj zapewnia, że w przyszłym roku, w kategoriach młodzieżowych osobno zostaną rozegrane wyścigi dla młodych mieszkańców gminy Suszec i osobno kategorie dla młodzieży, która uczęszcza na zajęcia rowerowe w ramach klas sportowych. Także w kategorii Elita i Master liczba uczestników podwoiła się w porównaniu z poprzednim rokiem.

W tegorocznej edycji dodatkową atrakcją dla najmłodszych był rowerowy tor sprawnościowy, na którym każdy uczestnik mógł sprawdzić swoje umiejętności techniczne w jeździe na rowerze i zdobyć certyfikat zaliczenia toru sprawnościowego. Przejazdy po torze odbywały się pod okiem Beaty Kukli wieloletniej organizatorki zawodów rowerowych z bezpieczeństwa ruchu drogowego. 46 uczestników poprawnie zaliczyło tor sprawnościowy i zdobyło certyfikat.

BM / pless.pl, źródło: GZOiS Suszec

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA