Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 5 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2277

Lesiak wiceliderem mistrzostw

W minioną niedzielę w Będzinie rozegrany został 5 Rajd Zamkowy będący II rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Cykl ten jest II rajdową ligą w kraju i na starcie można zobaczyć samochody z całej Polski. Tym razem konkurujących załóg zgłosiło się aż 76 z czego 24 w najwyższej klasie K4, w której zgłoszona jest Honda Civic Type R pszczyńsko-czechowickiej załogi Jakub Lesiak Łukasz Biernot.

Lesiak Wiceliderem Mistrzostw!
Po przespanym początku Rajdu Mikołowskiego założenie na Zamkowy było proste: mocne tempo od pierwszego do szóstego, ostatniego odcinka. Wypadek jednej z poprzedzających załóg utrudnił zadanie gdyż po wstrzymaniu rywalizacji pszczyński kierowca musiał startować na wystudzonych oponach. Nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu trzeciego czasu. Po drugim Oesie czarna Honda znalazła się już na prowadzeniu stawki. Kolejne Odcinki Specjalne to walka z Jakubem Szewczykiem w nowszej Hondzie i zamienianie się na pozycji lidera rajdu. Niestety na OS 4 z napędu zaczęły dobiegać dziwne dźwięki i ostatnią pętlę Lesiak z Biernotem postanowili pojechać szanując skrzynię biegów. Udało się utrzymać drugie miejsce jednak wygraną reprezentant Automobilklubu Śląskiego musi odłożyć najwcześniej na następną rundę Mistrzostw, rozgrywany już 13 czerwca Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga. Po Rajdzie zamkowym Lesiak i Biernot plasują się na II miejscu w łącznej klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Śląska.Jakub Lesiak: "Fantastycznie jest prowadzić w rajdzie! Co prawda nie udało się dowieźć wygranej ale II miejsce to po chudym okresie dla nas świetny i budujący wynik. Samochód działał jak powinien, trasy były rytmiczne i mi tak naprawdę pozostało trzymać prawy pedał, a środkowy dotykać jak najrzadziej. W końcu miałem frajdę z jazdy i to bardzo cieszy, szczególnie, że nie ryzykowaliśmy i jechaliśmy swoje, bez przygód i błędów. Już nie mogę się doczekać krętego Rajdu Bocheńskiego. Energy Motorsport pracuje pełną parą, ja dotarłem się z autem, opony Extreme działają, a Łukasz od początku wykonywał swoją pracę jak należy więc można optymistycznie patrzeć na resztę sezonu. Dziękujemy naszym partnerom: ROLCHEM, EXTREME - Performance Tyres, GO-WEST, BRATEX-Dachy, LOKO, ENERGY MOTORSPORT i TRAFF. Dziękujemy za doping i do zobaczenia na Rajdzie Ziemi Bocheńskiej. Zapraszamy na www.facebook.com/LesiakRallyTeam"

Lesiak wiceliderem mistrzostw - 31.05.2015 · fot.


Łukasz Biernot: "Emocje powoli opadają więc najwyższa pora na podsumowanie minionego weekendu. Przed rajdem obiecałem, że damy z siebie wszystko...i tak właśnie się stało...wywalczone drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie w klasie K4! Rajd od początku do końca po naszej myśli, tempo dobre, cały czas po czarnym i bez większych problemów poza skrzynią, która trochę nas straszyła na ostatniej pętli. Cały zespół ciężko pracował na ten wynik za co wielkie dzięki ! Chłopaki z Energy Motorsport spisali się na medal...jak zawsze zresztą. Ten smak szampana na mecie - gorąco polecam - nie ma nic lepszego. Bardzo dziękuję sponsorom za wsparcie oraz kibicom za gorący doping ! Przed nami krótka przerwa, przegląd samochodu i wracamy na odcinki już na Rajdzie Bocheńskim. Do zobaczenia na OSach."

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA