Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 13 maja 2014
  • wyświetleń: 710

Miedzynarodowy wyścig kolarski

W dniach 01.05.2014 do 03.05.2014 odbył się 4 etapowy wyścig kolarski "Po ziemi Kluczborskiej i Oleskiej". Skład: Kacper Piechaczek, Mateusz Manowski ,Kamil Białończyk, Ryszard Mendygrał.

Pierwszy etap zaczął się fatalnie dla naszych kolarzy kilka kilometrów za startem była kraksa z udziałem dwóch naszych kolarzy Kacprem Piechaczkiem i Mateuszem Manowskim ale nic poważnego im się nie stało , następne kilometry spowodowały drugą kraksę w której znowu uczestniczył Manowski mimo to na uszkodzonym sprzęcie mógł dalej kontynuować ściganie.Następne kilometry były obfite w "ataki" ale główny peleton przyjechał w całości.Wygrał Dawid Czubak (KTK Kalisz), drugi był Damian Mądzejewski (TKK Pacific Toruń), trzeci był Dawid Łączkiewicz (UKS Koźminianka Koźminek)

37.Kacper Piechaczek
83.Kamil Białończyk
92.Mateusz Manowski
119.Ryszard Mendygrał

2 etap zainaugurowała 9,5-kilometrowa jazda na czas w Ligocie Górnej. W niej Piotr Pękala "wykręcił" najlepszy czas 13 minut i 4 sekund. Był to rezultat o 15 sekund lepszy od wyniku drugiego Dawida Czubaka (KTK Kalisz). Trzecie miejsce, z 16 sekundami straty zajął Dawid Łączkiewicz (UKS Koźminianka Koźminek).

45.Mateusz Manowski
60.Kacper Piechaczek
67.Kamil Białończyk
99.Ryszard Mendygrał

3 etap ze startu wspólnego juniorzy młodsi musieli się zmierzyć z dystansem 75 kilometrów , z Byczyny do Wołczyna. Po licznych atakach na metę, przed peletonem wjechała trójka kolarzy. Jako pierwszy kreskę przeciął Szymon Krawczyk (KTK Kalisz), 5 sekund po nim zameldował się Adrian Brzozowski (TKK Pacific Toruń), a 16 sekund później Kharlanau (Rguor Mińsk Bielarus).

17.Kacper Piechaczek
80.Mateusz Manowski
115.Ryszard Mendygrał
120.Kamil Białończyk

Ostatni czwarty etap zmagań juniorzy młodsi rywalizowali na 60-kilometrowej trasie wokół Kluczborka. Wyścig obfitował w ataki, a w ostatecznym rozrachunku w walce o triumf uczestniczyło trzech kolarzy - Wladzislaw Mironaw, lider Piotr Pękala i Damian Mądrzejewski (TKK Pacific Toruń). Na finiszu lepszy był Białorusin, przed kolarzem grupy z Puław oraz z Torunia.

41.Mateusz Manowski
48.Kamil Białończyk
99.Kacper Piechaczek
102.Ryszard Mendygrał

Klasyfikacja Generalna
1.Piotr Pękala (Mostostal Puławy)
2.Szymon Krawczyk (KTK Kalisz)
3.Dawid Czubak (KTK Kalisz)
46.Kacper Piechaczek
63.Mateusz Manowski
100.Kamil Białończyk
104.Ryszard Mendygrał

43-200 Pszczyna
ul. .

kom. 606124362

Mateusz Manowski, źródło: LK UKS Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA