Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

• 18 maja 2014
  • wyświetleń: 1680

Bike Team rozpoczął sezon

Zawodnicy Bike Team Pszczyna 9 maja rozpoczęli sezon maratonów Powerade Volvo MTB Marathon. Zawody odbyły się w Złotym Stoku.

Maraton przebiegał malowniczymi stokami Gór Złotych. Trasa zawodów była idealna do ścigania ze względu na sprzyjającą pogodę. Na początek zawodnicy musieli zmierzyć się z 9-kilometrowym podjazdem pod Jawornik Wielki (872 m n. p. m.). Następnie uczestnicy pokonywali dróżki w okolicach Lądka Zdroju, a największym wzniesieniem do zdobycia była Borówkowa (900 m n. p. m.).

Zawody kolarskie w Złotym Stoku - 9.05.2014 · fot.

Na dystansie MINI (19 km) najszybciej z zespołu na mecie zameldował się Michał Janus, który zajął trzecie miejsce w kategorii mężczyzn do lat 18. Na kolejnych miejscach uplasowali się Łukasz Fliś oraz Oskar Witański zajmując odpowiednio 7. i 10. miejsce w kategorii M2. Na 17. miejscu zameldował się Henryk Urzoń plasując się na 17 miejscu w kategorii M4. Bardzo dobrze spisały się dziewczyny z naszego zespołu zajmując wysokie lokaty. Magdalena Ziemba zajęła 3. miejsca, natomiast Kamila Sojka - 6.

Na dystansie MEGA (40 km) Piotr Ziemba uplasował się na 35. pozycji w kategorii M4. Natomiast w kategorii M3 Adrian Stanclik zajął 94. miejsce. Bike Team Pszczyna w Złotym Stoku wygrał klasyfikację drużynową, natomiast w klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsce.

Dzień później Łukasz Fliś wystartował w II Otwartych Mistrzostwach Cross-Country Ghostbikers o Puchar Miasta Będzina w ramach Akademickich Mistrzostw Śląska. Łukasz zajął 32. miejsce w najliczniej obsadzonej kategorii - elicie oraz 13. miejsce w kategorii Akademickich Mistrzostwach Śląska.