• 9 grudnia 2013
  • wyświetleń: 3153

Przegrana końcówka MUKK

Kadeci Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Koszykarskiego Pszczyna przegrali nieznacznie w Tarnowskich Górach 59:65, choć jeszcze na 2 minuty przed końcem spotkania wynik spotkania był remisowy.

Wiadomo było, ze mecz w Tarnowskich Górach nie będzie łatwym spotkaniem . Na tamtejszej sali poległy renomowane ekipy z Zabrza i Dąbrowy Górniczej a kandydujący do najwyższych pozycji w rozgrywkach Rybnik wygrał tam tylko 64:52. Biorąc pod uwagę, ze MUKK przegrał w poprzedniej kolejce z Zabrzem różnicą prawie 30 punktów na długą podróż do Tarnowskich Gór jechał z pewnymi obawami.

Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy ale potem pszczynianie za sprawą udanych zagrań Michała Wyrobka i Kamila Widawskiego zaczęli odrabiać dystans. W drugiej kwarcie lepiej zaczął grać Oskar Janicki a zastosowana przez naszych chłopaków obrona strefowa pozwoliła zniwelować skuteczność najlepszych w drużynie z Tarnowskich Gór - Kołodziejczyka i Kobka. MUKK wygrał drugą kwartę i zapachniało niespodzianką bowiem to nasi gracze prowadzili 37:35 . Trzecia kwarta była również bardzo wyrównana i przed ostatnią odsłoną wszystko wydawało się być możliwe. W MUKKu jeszcze bardziej rozkręcił się Oskar Janicki, kilka punktów dorzucił Marcin Danielczyk, swój celny rzut oddał wchodzący z ławki Wiktor Kubis a 2 trójki zaliczył Mateusz Mach. Tę drugą trafił w końcówce spotkania i jego rzut pozwolił mieć nadzieję na końcowy sukces. Niestety więcej sił zachowali gracze gospodarzy i to oni schodzili z boiska jako zwycięzcy.

KKS Tarnowskie Góry:MUKK Pszczyna 65:59 (22: 17, 13:20, 15:14, 15:8)
Mach 6 (2x3) A. Danielczyk, Janicki 14, Niemiec, Kubis 2, M.Danielczyk 6, M.Warzecha, K.Smołka, Widawski 18, Helik,Ber, Wyrobek 13.