Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 13 listopada 2013
  • wyświetleń: 1900

Młodziczki w gronie najlepszych

Młodziczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zakończyły I etap rozgrywek ligowych Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Dzięki zajęciu 2. miejsca w grupie 14, nadal walczą o Mistrzostwo Śląska!

UKS Centrum Kozy
Młodziczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna awansowały do grona 32 najlepszych zespołów na Śląsku. · fot.


Ostatni z trzech turniejów pierwszego etapu został rozegrany w Kozach. Podopieczne trenera Jarosława Płachno wygrały 2:0 z Gimnazjum LKS Orzeł Kozy oraz przegrały 0:2 z MKS-em Czechowice-Dziedzice.

Komentarz trenera Jarosława Płachno
"Na ostatni turniej pierwszego etapu jechaliśmy w osłabieniu. Jedna z podstawowych zawodniczek na ostatnim treningu poprzedzającym turniej, doznała kontuzji stawu skokowego. Spowodowało to małe rotacje w zespole. Pierwszy mecz z drużyną z Kóz był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Dziewczyny wykorzystały swoją dobrą zagrywkę i nie pozwoliły przeciwniczkom na nawiązanie walki, co dało gładko wygrane dwa sety. Drugi mecz rozpoczął się źle. Na początku seta następna kontuzja wykluczyła podstawową przyjmująca, co spowodowało w naszym zespole duże zamieszanie i przegrany set. Druga odsłona wyglądała już dużo lepiej, mimo że dziewczyny grały na wymieszanych pozycjach. Mimo walki nie udało się w końcówce doprowadzić do tie-breaka.

Po pierwszym etapie ligi młodziczek zajęliśmy 2. miejsce w grupie i awansowaliśmy do grona 32 najlepszych zespołów na Śląsku. To duże osiągnięcie dla dziewczyn, które siatkówkę trenują nieco ponad rok. Przed nami drugi etap. Zespoły będą bardziej wymagające, mecze coraz cięższe, ale miejmy nadzieje, że będą to dobre lekcje dla młodych siatkarek, które po raz pierwszy uczestniczą w lidze Śląskiego Związku Piłki Siatkowej."

I etap młodziczek SZPS, grupa 14, turniej III, Kozy, 09.11.2013
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - MKS Czechowice-Dziedzice 0:2 (10:25, 15:25)
MKS Czechowice-Dziedzice - Gimnazjum LKS Orzeł Kozy 2:1 (25:18, 23:25, 15:4)
Gimnazjum LKS Orzeł Kozy - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 0:2 (17:25, 14:25)

Tabela grupy 14
1. MKS Czechowice-Dziedzice 6 11 10:3 295:217
2. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 6 10 8:6 279:271
3. Gimnazjum LKS Orzeł Kozy 6 6 3:12 246:332

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w Kozach zagrał w składzie: Anna Folek, Martyna Sęk, Magdalena Beczała, Nastazja Zajączkowska, Iga Konior, Natalia Humska, Bernadeta Stryczek, Julia Jagodzińska, Magdalena Skotnica.

W II etapie UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagra w grupie 23, a rywalami będą: BKS Aluprof Bielsko-Biała, VC Victoria-MOSiR Cieszyn oraz UKS Krzanowice. Pierwszy turniej zostanie rozegrany 16 listopada w Bielsku-Białej.

Młodziczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w gronie najlepszych! - 9.11.2013 · fot.

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA