Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

• 1 października 2013
  • wyświetleń: 2012

Bike Team Pszczyna w Istebnej

21 września odbyły się ostatnie zawody edycji Powerade Volvo MTB Marathon. Trasa zawodów rozpoczynała się w Istebnej i przebiegała szczytami Gańczorki, Ochodzitej, Stożka oraz słowackimi łąkami. Ściganie utrudniało zalegające na ścieżkach błoto, a deszcz padający przez kilka dni, który ustał godzinę przed startem, dodał tylko smaczku prawdziwemu ściganiu. W Istebnej nie zabrakło zawodników Bike Team Pszczyna.

Na dystansie MINI (26 km) najszybciej na mecie zameldował się Michał Bilkowski, uzyskując 7 miejsce w kategorii M2. Również w tej samej kategorii został sklasyfikowany Łukasz Fliś, który mimo kontuzji kolana uzyskał 17 rezultat. Szymon Widera minął linię mety jako 10 w kategorii mężczyzn do 18 lat. W kategorii kobiet Magdalena Ziemba zajęła 5 miejsce, pomimo groźnego upadku na zjeździe. Oliwia Kamińska, startując w tej samej kategorii co Magda, uzyskała 8 rezultat. Łukasz Janik startujący w kategorii M3 oraz Henryk Urzoń w M4 zajęli kolejno 38 i 17 miejsce.

Bike Team Pszczyna w Istebnej - 21.09.2013 · fot.

Na dystansie MEGA (54 km) Piotr Ziemba zajął 38 miejsce w kategorii M4. Jako 57 w kategorii M2 zameldował się na mecie Filip Main, debiutant w tego typu zawodach. Niestety zejść z trasy zawodów musiał Robert Staroń z powodu kontuzji kolana.

Również bardzo dobrze zawodnicy pszczyńskiego klubu spisali się w klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet wygrała Magdalena Ziemba. Wysoko w klasyfikacji również znaleźli się: Szymon Widera - 4 miejsce, Łukasz Fliś - 6, Oliwia Kamińska - 7, Michał Bilkowski - 14, Łukasz Janik - 10, Henryk Urzoń - 17 oraz Piotr Ziemba - 25 miejsce.

Drużynowo Bike Team Pszczyna na dystansie MINI w Istebnej zajął 2 miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej 1 miejsce.

Niestety sezon zawodów dobiega końca, rozpoczyna się czas na regenerację oraz przygotowania do następnego sezonu.

Pragniemy podziękować firmie Visa Bell, produkującej Oblaty Śląskiej za pomoc w zorganizowaniu transportu oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesów zawodników Bike Team Pszczyna.