Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 4 września 2013
  • 9 września 2013
  • wyświetleń: 9230

Z Kobióra na rowerze do Suszca

Pięknego, letniego (jeszcze) sobotniego popołudnia grupa rowerzystów pod szyldem Kobiórskiego Rajdu Rowerowego wybrała się leśnymi duktami na przejażdżkę z Kobióra do Suszca i z powrotem.

Rajd Rowerowy
fot.


Przed ruszeniem w trasę uczestnicy mieli okazję sprawdzić stan swojego roweru. Taka usługę świadczyli fachowcy z tyskiego serwisu Zielony Rower, a z czego korzystali także przejeżdżający koło byłej siedziby Nadleśnictwa cykliści.

Ruszyliśmy kilka minut po 15, by po półtoragodzinnym przejeździe - przerywanym awariami i innymi przygodami - dotrzeć do siedziby Muzeum Regionalnego "Kamojówka" w Suszcu.

Z Kobióra na rowerze do Suszca - 07.09.2013 · fot.


Na miejscu uczestnicy Rajdu przez prawie dwie godziny zwiedzali obiekty, oglądali eksponaty i słuchali ciekawych opowieści Waldemara Szendery o historii, kulturze i tradycji Suszca i okolicznych miejscowości. Dowiedzieliśmy się też czegoś o Kobiórze i zwiedzili obiekty z Kobióra pochodzące - kuźnia Lazara.

Wizytę w Kamojówce zaświadczają certyfikaty wydane każdemu uczestnikowi.

źródło: Kobiórska Inicjatywa Kulturalna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA