Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 26 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1984

Kamila najlepsza na Równicy

W minioną sobotę w Ustroniu odbyły się ósme z rzędu zawody tego cyklu w indywidualnej jeździe na czas pod Równicę. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Kamila Płoszczyca z Woli uzyskując rewelacyjny czas 22min 27s, który znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych czasów kobiecych wjazdów na Równicę w historii zawodów.

Kamila Płoszczyca
Kamila Płoszcyca · fot.


Drugie miejsce zajęła Michaela Sikorova z Czech, na trzecim uplasowała się Natalia Kołodziej z Mikołowa. Ceremonię dekoracji najlepszych zawodników na ustrońskim rynku uświetnił burmistrz miasta Ustronia wręczając zwycięzcom okazałe puchary.

Równica - kultowy podjazd kolarski. To tam, w 2010 roku kończył się jeden z etapów Tour de Pologne. Od tego czasu podjazd ten stał się celem wypraw wielu amatorów dwóch kółek. Od roku 2006 jest także finałowym etapem zmagań międzynarodowego cyklu wyścigów w kolarstwie górskim Uphill MTB Beskidy.

Strona zawodniczki: www.kamila-ploszczyca.pl
Strona Uphill MTB Beskidy: uphill.teltom.com.pl/

Leszek Żabiński

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA