Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 2 czerwca 2013
  • wyświetleń: 1932

Bike Team Pszczyna w Krynicy

W ostatni weekend maja kolarze z Bike Team Pszczyna brali udział w zawodach organizowanych w Krynicy Zdrój.

Trasa wokół tego uzdrowiska była bardzo trudna. Spowodowane to było deszczem oraz przenikliwym zimnem panującym w dniu wyścigu. Ciężki podjazd pod Jaworzynę (1114 m n. p. m.), Czubakowską (1082 m n.p.m.) oraz niebezpieczne i błotniste zjazdy z Jaworzyny i Góry Parkowej sprawiły, że nie lada umiejętnościami musieli popisać się kolarze, aby bezpiecznie i szybko dotrzeć do mety.

Bike Team Pszczyna w Krynicy - 25-26.05.2013 · fot.


Ani aura, ani trudność trasy nie przeszkodziły zawodnikom pszczyńskiego zespołu na zajęcie czołowych miejsc w wyścigu. Nie zawiodła jak zwykle Magdalena Ziemba zajmując trzecie miejsce w kategorii kobiet. W kategorii mężczyzn do lat 18 krynickie podium zostało zdominowane przez zawodników z Bike Team Pszczyna, gdyż na drugi i trzecim stopniu stanęli Szymon Widera oraz Krystian Pudełko. W czołówce na 9 miejscu wśród wszystkich zawodników, a pi ąty w swojej kategorii wiekowej M2 na mecie zameldował się Łukasz Fliś. Zawodnicy Bike Team Pszczyna zajęli tym samym pierwsze miejsce drużynowo na dystansie MINI.

Wyczerpująca i wymagająca trasa, trudne warunki atmosferyczne, nie przeszkodziły również pozostałym zawodnikom Bike Team Pszczyna na zajęcie bardzo dobrych lokat na dystansie 53 km. Michał Bilkowski zameldował się na mecie na 23. Miejscu w kategorii M2. W tej samej kategorii Robert Staroń oraz Dawid Skabrat zajęli odpowiednio 30 i 33 miejsce. Na 20 miejscu w kategorii mężczyzn M4 minął linię mety Piotr Ziemba, uzyskując doskonały czas, z niewielką stratą do zwycięzcy. Należy podkreślić, że na dystansie MEGA startowało około 200 osób.

Mimo trudnych warunków wszyscy startujący "pszczynianie" dotarli do mety bez kontuzji. Miejmy nadzieję, że następne zawody rozgrywane w dniu 15 czerwca 2013 roku w Karpaczu będą owocować podobnymi bardzo dobrymi wynikami.

luckymtb / klub.pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA