Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 25 maja 2013
  • wyświetleń: 1604

Pierwsze starty Bike Team

Zawodnicy Bike Team Pszczyna 19 maja rozpoczęli sezon maratonów Powerade Volvo MTB Marathon. Zawody odbyły się w Złotym Stoku. Maraton przebiegał malowniczymi stokami Gór Złotych.

Trasa zawodów była idealna do ścigania ze względu na sprzyjającą pogodę. Na początek kolarze musieli zmierzyć się z 9-cio kilometrowym podjazdem pod Jawornik Wielki (872 m n. p. m.). Następnie uczestnicy pokonywali dróżki w okolicach Lądka Zdroju, a największym wzniesieniem do zdobycia była Borówkowa (900 m n. p. m.).

Na dystansie MINI (20 km.) Magdalena Ziemba wywalczyła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Natomiast Łukasz Fliś pomimo defektu i szybkiej naprawie roweru na trasie zdołał uzyskać 15 pozycję w kategorii mężczyzn - M2. Warto dodać, iż na tym dystansie wystartowało 135 zawodników

Pierwsze starty Bike Team Pszczyna - 19.05.2013 · fot.


Na dystansie MEGA (37 km.) najszybciej z zespołu zameldował się Michał Bilkowski, zajmując dobre 54 miejsce w swojej kategorii. Kolejno linię mety minął Piotr Ziemba plasując się na 42 miejsce w M4. Na 136 miejscu w swojej kategorii przyjechał Łukasz Janik. Na tym dystansie wystartowało 410 osób.

W ostatnią kwietniową niedzielę odbyły się zawody XC o Puchar Burmistrza Będzina. Niska temperatura dała się we znaki wszystkim startującym. Zawodnicy pszczyńskiego klubu startowali w trzech kategoriach. W kategorii kobiet wystartowała Oliwia Kamińska zajmując 10 miejsce. Następnie Szymon Widera uzyskał 9 rezultat w kategorii junior. W elicie mężczyzn wystartowali Bartosz Dudziński oraz Łukasz Fliś, zajmując kolejno 19 i 27 miejsce. Należy dodać, iż w tej kategorii wystartowali m. in. Mariusz Kozak, Adrian Rzeszutko, czy też Tomasz Dygacz - czołowi Polscy kolarze górscy. Ponadto Oliwia Kamińska oraz Łukasz Fliś zdobyli vice mistrzostwo Uniwersytetu Śląskiego.

Kolejne zawody, w których wezmą udział zawodnicy z Pszczyny już w ten weekend. Kolarze pojawią się na starcie Powerade Volvo MTB Mara thon w Krynicy Zdrój oraz Hołda Race w Chorzowie.

luckymtb / klub.pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA