• 14 maja 2013
  • wyświetleń: 1607

Kolarze na "Szlakach Jury"

Trzydniowy wyścig kolarski upamiętniający dokonania gen. Jerzego Ziętka, pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego dla juniorów młodszych i juniorów odbył się w ostatni weekend.

Wyścig składał się z trzech etapów, jazdy na czas, kryterium ulicznego i etapu szosowego. Właściwie czasówka zadecydowała o kolejności w klasyfikacji końcowej, bo w następnych wyścigach poza kilkoma sprinterami na metę przyjeżdżał duży peleton. Maciej Foltyn nieźle pojechał czasówkę, zajął 15 miejsce, w następnych etapach przyjeżdżał w zasadniczym peletonie, co dało mu 16 miejsce w końcowej klasyfikacji wyścigu. Drugi z naszych kolarzy Kamil Białończyk czasówkę skończył na 30 miejscu a generalnej klasyfikacji był 50.

W kryterium w Szczekocinach kolarze ścigali się we wszystkich młodzieżowych kategoriach, kolejne zwycięstwo wywalczył Mateusz Manowski w młodzikach, Piotr Marcoń był 12. W tej samej kategorii dziewczyn Edyta Gołek nieznacznie przegrała finisz o I miejsce z kolarką z Koźminka - Klaudia Bielawską, Katarzyna Migdoł była 6, a Natalia Rapior 9.