Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 29 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1546

Tenisiści ULKTS-u na półmetku

Tenisiści ULKTS-u Pszczyna są na półmetku ligowych zmagań. Zakończyły się pierwsze rundy rozgrywek zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

ULKTS Pszczyna
Paulina i Dominika · fot.


Niestety nie udało się powtórzyć ubiegłorocznych wyników, wtedy obie drużyny były w pierwszych grupach walczących z najlepszą ósemką o awans, tym razem będziemy grać o utrzymanie z zespołami które zajęły miejsca od dziewiątego w dół tabeli, zagrożone są zespoły z miejsc 14 i 15 które będą walczyć w barażach o utrzymanie, natomiast ostatnia drużyna spada z ligi.

Dziewczyny z ULKTS-u Pszczyna zajmują po pierwszej rundzie 12 miejsce, drużyna na początku sezonu miała kilka wpadek, nieudanych spotkań choćby mecz z Żorami kiedy wydawało się że mamy pewne punkty a skończyło się remisem, kolejny nie udany mecz z Bujakowem także zakończył się podziałem punktów i porażka z Mikołowem, tych meczy nie wspominamy dobrze, mowa o zespołach które były do ogrania, ale były też dobre mecze chociażby bardzo dobry pojedynek w Czechowicach gdzie mecze były bardzo
wyrównane a drużyna która była zdecydowanym faworytem tego spotkania miała ciężkie chwile, przegraliśmy wtedy ale po walce 6-4, także dobre mecze rozegraliśmy w Rudzie Śląskiej dziewczyny po zaciętym meczu wywalczyły remis. Były także zwycięstwa i to wysokie z Leszną Górną i Sosnowcem.

Wyniki oraz tabela na stronie: slzts.pl.

Skład żeńskiej kadry: Sabina Kukla, Lucyna Strzymszok, Katarzyna Łukaszczyk, Katarzyna Placek, Paulina Pala, Dominika Friebe, Magdalena Ryguła, Emilia Piórko, Kinga Krawczyk.

Drużyna męska reprezentuje Pszczynę w lidze okręgowej w której walczy 15 drużyn, po pierwszej rundzie zajmujemy 9 miejsce co oznacza że gramy w grupie walczącej o utrzymanie w rozgrywkach, mamy zapas punktów który daje nam pewność o utrzymaniu się w lidze, więc prawdopodobnie damy szansę gry naszym młodym zawodnikom, tylko w decydujących i ważnych meczach wystawimy pierwszy skład.

Wyniki i tabela po XV kolejkach w grupie I na stronie: slzts.pl.

Skład drużyny męskiej: Grzegorz Ochodek, Tomasz Żmij, Paweł Suchodolski, Krzysztof Cieślicki, Piotr Puda, Andrzej Baborski, Wojciech Cieślicki, Robert Kraut, Jacek Rus.

Podsumowując to mogło być trochę lepiej, liczyliśmy że męska drużyna będzie w pierwszej ósemce a drużyna kobiet w środku tabeli, ale nie martwimy się tym zbytnio bo zarówno jak żeńska i męska reprezentacja może być pewna utrzymania się w ligach.

Janusz Friebe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA