Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 18 stycznia 2010
  • wyświetleń: 1771

Tenisiści z Pszczyn na półmetku

Bardzo dobrze zakończyli pierwszą część sezonu tenisiści stołowi ULKTS Pszczyna. Dziewczyny grające w II Lidze pokonały zespół UKS Dalachów 7-3, natomiast drużyna męska grająca w lidze okręgowej pokonała po zaciętym meczu ekipę Victorii II Hażlach 6-4.

Tenisiści z Pszczyn na półmetku


Drugoligowa drużyna kobieca grająca w składzie: Kukla Sabina, Friebe Dominika, Budzyńska Marzena, Pala Paulina, Pisarzowska Anna, Placek Katarzyna, zakończyła pierwszą rundę. Po rozegraniu piętnastu meczy drużyna zajmuje odległe 13 miejsce na 16 zespołów, na koncie ma jedenaście porażek, trzy zwycięstwa oraz jeden remis.

Bolesna była to runda dla tenisistek, na początku sezonu drużyna walczyła z silniejszymi zespołami, przegrane mecze negatywnie wpłynęły na morale zespołu, ciężko było uwierzyć w swoje umiejętności, brak wiary to główne grzechy jakie popełnił ten zespół, było ciężko, czasami brakło szczęścia a innym razem niedyspozycja zawodniczki nie pomogła odnieść
zwycięstwa.

"Oczywiście mogło być lepiej, ale nie ma powodów do narzekania, większość drużyn w lidze się wzmocniła, nasza drużyna została skompletowana w ostatniej chwili przed rozgrywkami i na celu jest utrzymanie w lidze i robimy wszystko aby ten cel osiągnąć. Są mankamenty, ale trzeba czasu by je wyeliminować. Ostanie mecze udowodniły że drużyna najgorsze ma już za sobą, jesteśmy pełni optymizmu, w drugiej rundzie będzie lepiej."

Męska drużyna grająca w składzie: Janosz Wojciech, Szuster Mateusz, Żmij Tonmasz, Bieroński Arkadiusz, Baborski Andrzej, startuje w lidze okręgowej, niestety i na tym polu nie wiedzie się naszym najlepiej. Po pierwszej rundzie zajmujemy ósme miejsce na dziesięć drużyn. Teraz nastąpi podział na dwie grupy, w wyższej formacji zespoły rywalizować będą o awans, natomiast ekipy niżej sklasyfikowane bronić się będą przed spadkiem.

"Nasz zespół jest zbudowany z własnych wychowanków to młoda progresywna drużyna, mają nabierać doświadczenia uczyć się, jeszcze wszystko przed nimi. Jestem dobrej myśli , mam nadzieję że ten rok będzie obfitował w sukcesy tenisistów i sportowców z Pszczyny."

Janusz Friebe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA