Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 9 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 7045

Rajdy: Kierowca z Pszczyny wygrywa

Pszczyńsko-czechowicka załoga rajdowa w składzie Jakub Lesiak, Szymon Kopeć miniony weekend może zaliczyć do wielce udanych.

Rajdy: Kierowca z Pszczyny wygrywa


W sobotę zielony Citroen Saxo pojawił się w Piekarach Śląskich, gdzie odbyło się Pierwsze Piekarskie Kryterium Kierowców Amatorów. Po zaciętej walce na dwóch przejeżdżanych trzykrotnie próbach załoga uplasowała się na drugim miejscu w klasie i siódmym w klasyfikacji generalnej.

Wynik ten pozytywnie nastroił rajdowców jednak obaj wiedzieli, że w niedzielę podczas II rundy Samochodowych Mistrzostw Tychów walczyć o podium będzie dużo trudniej. Tor w Tychach jest szybki, a jego równa i przyczepna nawierzchnia utrudnia walkę miękko zawieszonymi samochodami.

„Dużo bardziej lubimy ścigać się w Tychach niż po placach w kółko jak w Piekarach. Tyskie próby bardziej przypominają prawdziwe oesy, jeździmy tam i 140 km/h. Ciężko będzie powalczyć z przygotowanymi autami o pudło ale damy z siebie wszystko. Nawet jeśli miejsce będzie słabe to zabawa na pewno większa niż wczoraj.”- tłumaczył kierowca w niedzielny poranek.Wszystkie 4 przejazdy jak się później okazało zostały przejechane praktycznie bezbłędnie i dużo szybciej od konkurencji.

Po ogłoszeniu wyników załoga Jakub Lesiak Szymon Kopeć widniała na pierwszym miejscu w klasie 4 liczącej 15 samochodów (do 1600 ccm pojemności) z przewagą aż 15 sekund (!) nad kolejnym w wynikach Jackiem Koselskim w Hondzie. W klasyfikacji generalnej pszczyńsko-czechowicki duet uplasował się na 19 pozycji wśród 107 startujących zostawiając w tyle takie auta jak Mitsubishi Lancer Evo czy Renault Clio Sport. Wynik przerósł oczekiwanie nie tylko kierowcy. ”Na dohamowaniach czułem, że później już nie da się hamować, a w prawie wszystkich zakrętach szliśmy na granicy więc z tego seryjnego zawieszenia wycisnęliśmy już wszystko. Szybciej się nie dało!”- opowiadał jak zawsze spokojny lecz jeszcze bardziej uśmiechnięty pilot.

Zawodnicy chcieli by serdecznie podziękować firmom Loko, Wulkanizacja W. A. Śliwa i rodzinnej firmie Rolchem za pomoc w przygotowaniu samochodu, a także Ani, Piotrkowi, Dawidowi i wszystkim kibicom za gorący doping oraz Bartkowi Koźminowi za zdjęcia: www.fotografika.cba.pl/Lesiu target=_blank class=dodaj>fotografika.cba.pl/Lesiu.

Następny start obiecującej ekipy już 19 kwietnia w Wojkowicach. Trzymajmy kciuki.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA