Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 9 grudnia 2008
  • wyświetleń: 8911

Nauczyciele najlepsi pod koszem!

W minioną sobotę w Żywcu odbył się coroczny wojewódzki turniej w piłce koszykowej dla nauczycieli i pracowników oświaty. Nasza reprezentacja wystartowała w tym turnieju po raz drugi osiągając lepszy wynik niż przed rokiem, wtedy zajęła trzecie miejsce.

Nauczyciele najlepsi pod koszem!
fot. Grzegorza Mrózka (ZNP Żywiec)


Ekipa pod wodzą Michała Grygiera (PG 4) wygrała wszystkie spotkania wygrywając dwukrotnie z mistrzami z poprzedniego roku – reprezentacją nauczycieli z Cieszyna (ZNP Cieszyn).

Organizatorzy przyjęli system rozgrywek „każdym z każdym” w dwóch grupach, w których znalazły się: Pszczyna i Cieszyn (gr.A) oraz Rybnik, Żywiec i Radom (gr.B).
Poziom zawodów tak jak w poprzednim roku był bardzo wysoki, na parkiecie można było zobaczyć byłych ligowców min. Krzysztofa Fojcika (ZNP Rybnik).

Nasza drużyna bez gwiazd, ale za to z wielkim sercem i wolą walki rozegrała świetne zawody zwyciężając najpierw z Cieszynem, potem z Radomiem i po raz drugi, tym razem już w finale z Cieszynem.

W reprezentacji powiatu zagrali:
Michał Grygier, kapitan (PG4), Marek Kloc (PG4), Paweł Kozyra (PG Miedzna), Stanisław Włoch (Szkoła Zawodowa przy Zakładzie Poprawczym), Sebastian Dziech (PG1) i Marcin Bienioszek - kierownik drużyny (ZSE Pszczyna) oraz gościnnie Mariusz Kocur (ZST i L Czechowice-Dziedzice) oraz Dominik Jodłowiec (ZSG i H Czechowice-Dziedzice).

Z rąk organizatora nasza drużyna otrzymała okazały puchar wraz z dyplomem i upominki.

Udział w turnieju doszedł do skutku dzięki zarządowi ZNP w Pszczynie (pani prezes Alinie Michalak), za co cała drużyna składa serdeczne podziękowania.

Klasyfikacja końcowa:
1. ZNP Pszczyna
2. ZNP Cieszyn
3. ZNP Rybnik
4. ZNP Radom
5. ZNP Żywiec

Zdjęcia dzięki uprzejmości pana Grzegorza Mrózka (ZNP Żywiec)

Nauczyciele najlepsi pod koszem!


Marcin Bienioszek

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA