Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 23 września 2008
  • wyświetleń: 2222

Przegrana MUKKa z Wodzisławiem

Do trzech razy sztuka? Niestety w 3 meczu MUKK-i nie wygrały z MKS-em Wodzisław w inauguracyjnym spotkaniu ligi młodzików starszych. Mimo prowadzenia po 3 kwartach, pszczyńscy gracze znowu musieli uznać wyższość graczy z MKS-u. Tym razem przegrali 54:64.

Nowa, namiotowa hala Zespołu Szkół Nr 1 w Pszczynie była świadkiem emocjonującego i wyrównanego spotkania , które oglądało blisko 40 osób - najczęściej kolegów i koleżanek zawodników a także członkowie ich rodzin. Miejscowi zagrali bardzo dobrze, ale niestety tylko przez 30 minut.

Wodzisław to brązowy medalista rozgrywek młodzików z zeszłego roku, drużyna doświadczona i niestety kryjąca strefą. Ale nie ona zadecydowała o wyniku meczu. Nasi chłopcy po prostu gubili piłkę lub w niewymuszonych sytuacjach podawali niedokładnie, przez co łatwo tracili punkty z kontrataków rywali.

To nic, że zagrali świetnie w pierwszych 30 minutach, ale potem zabrakło zimnej krwi w rzutach podkoszowych, a goście dzięki 2 "trójkom" Jurgasia mogli pozwolić sobie na spokojne dogranie końcówki. Nasz as atutowy Dzida nie błysnął trójkami w ostatnich 2 minutach i wodzisławianie mogli pakować się do domu w znakomitych humorach.

My możemy cieszyć z kilku niezwykle efektownych "czap" Wojtka Janaszkiewicza, debiutu Kuby Fajlhauera w rozgrywkach i jego pierwszych punktów oraz z zaangażowania pozostałych graczy.

MUKK ma w końcu halę o pełnych wymiarach, z profesjonalną tablicą wyników, z tablicami do 24 sekund, ma... spikera Marcina Dudę, który na bieżąco informował o tym co dzieje się na boisku. Ma skromne, sympatyczne grono wiernych kibiców. Myślę ,ze w tym sezonie będą mieli okazję cieszyć się z sukcesów miejscowych zawodników.

Za tydzień mecz w Oświęcimiu, 6 października w Katowicach, ale 13 października na hali przy ulicy Kazimierza Wielkiego MUKK-i zagrają z MOSM-em Tychy. I wtedy postarają się się dać kibicom pełną satysfakcję.

Mamy gorącą prośbę organizatorów oraz dyrekcji Zespołu Szkół, aby kibice wchodząc na obiekt wkładali zmienne obuwie. To ważna rzecz ze względu na estetykę parkietu, ale także z uwagi na bezpieczeństwo zawodników!

MUKK Pszczyna : MKS Wodzisław Śl. 54 :64
( 20:13, 14:14, 14:20, 7:20 )

Pszczyna; T.Dzida 21, W.Janaszkiewicz 12, T.Kliś 10, K.Widawski 6, K.Czerwiński 6, M.Stebel 2 , J.Fajlhauer 2, K.Kołtuński, A.Duda, P.Dobucki, Ł.Jaworski.

WB

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA