Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 12 lipca 2019
  • 31 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3740

IV Nocny Bieg po Pszczynie: biegacze znów wesprą Hospicjum św. Ojca Pio

W sobotę, 12 października już po raz czwarty ochotnicy będą mogli wziąć udział w Nocnym Biegu po Pszczynie. Tradycyjnie będzie to okazja do wsparcia Hospicjum im. św. Ojca Pio w Pszczynie.

Bieg wystartuje o godz. 19.00 z rynku w Pszczynie. Zawodnicy z "czołówkami" na głowach pobiegną i przemaszerują z kijami malowniczą trasą o długości 6,7 km, która powiedzie głównie przez park pszczyński. Wrażenia uczestników wzmocnią niespodzianki świetlne i muzyczne.

Zapisy na Nocny Bieg po Pszczynie prowadzone są w serwisie dostartu.pl. Opłata startowa zostanie w całości przekazana na budowę Domu Ojca Pio - kompleksu, w którym zaprojektowano działalność hospicjum stacjonarnego, hospicjum domowego, przychodnię specjalistyczną - w tym poradnię paliatywną - oraz ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych i noclegownię. Budowę zainicjowało i prowadzi Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, które zapewnia profesjonalną pomoc medyczną, rehabilitacyjną i psychologiczną chorym w ostatnim etapie choroby nowotworowej.

Nocny Bieg po Pszczynie organizowany jest po raz czwarty. Pomysłodawcami są Piotr Łapa, Zdzisław Spyra i Leszek Pławecki. Współorganizatorem jest Hospicjum św. Ojca Pio i Burmistrz Pszczyny.

IV Nocny Bieg po Pszczynie

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA