Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 1 lipca 2019
  • wyświetleń: 582

[Iskra Pszczyna] I zespół: Nowe rozdanie

Sporo zmian czeka pierwszą drużynę w nadchodzącym sezonie. Jedną z tych najważniejszych, która będzie mieć wpływ na wynik sportowy jest zmiana szkoleniowca. Oficjalnie od lipca nowym trenerem pierwszej drużyn naszego klubu został Janusz Iłczyk.

Nowy sezon, nowa liga, nowy trener. Tak krótko można podsumować zmiany, które czekają pierwszą drużynę Iskry. Po zakończonym sezonie zespół seniorów opuszcza trener Robert Gąsior, który przenosi się do czwartoligowej Slavii Ruda Śląska. Dotychczasowemu szkoleniowcowi dziękujemy za trud i wysiłek w prowadzeniu zespołu i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju kariery trenerskiej.

Na pokładzie witamy trenera Janusza Iłczyka, który już został przedstawiony zawodnikom. 51 letni szkoleniowiec dotychczas prowadził drużynę Piast Gliwice w Młodej Estraklasie oraz seniorskie drużyny w klasie okręgowej: Unię Dąbrowa Górnicza, CKS Czeladź, Tęczę Błędów, Unię Kosztowy czy ostatnio Cyklon Rogoźnik. Trzymamy kciuki za owocną i udana współpracę. Powodzenia!

Przygotowania do sezonu 2019/2020 pod wodzą nowego szkoleniowca rodem z Zabrza seniorzy rozpoczną 16 lipca, a w planach są zaplanowane cztery gry kontrolne:
20.07 (sobota, 11.00) - Przemsza Siewierz (IV liga, wyjazd)
24.07 (środa, 18.00) - Sośnica Gliwice (okręgówka, Łąka)
27.07 (sobota, 11.00) - Beskid Skoczów (IV liga, wyjazd)
03.08 (sobota, 11.00) - Naprzód Lipiny (okręgówka, wyjazd).
10.08 BKS Stal Bielsko-Biała (pierwsza kolejka nowego sezonu)

Sezon 2019/2020 to także nowe ligowe rozdanie. Zmiany układu sił w klasie okręgowej, która została zreformowana i podzielona na podokręgi. Iskra przypisana jest do klasy okręgowej tysko-bielskiej, w której zagra dziewięć zespołów z Podokręgu Tychy (LKS Wisła Wielka, Sokół Wola, MKS Lędziny, Ogrodnik Cielmice, LKS Łąka, Piast Bieruń Nowy, LKS Studzienice, Iskra Pszczyna, Fortuna Wyry) oraz siedem z Podokręgu Bielsko (Czarni Jaworze, LKS Bestwina, Rekord II Bielsko-Biała, MRKS II Czechowice-Dziedzice, Pasjonat Dankowice, BKS Stal Bielsko-Biała, KS Bestwinka).

Przynajmniej przez rok Iskry nie będziemy mogli oglądać także na Stadionie Miejskim w Pszczynie. W związku z przebudową obiektu w sezonie 2019/2020 piłkarze z Pszczyny w roli gospodarzy występować będą na boisku LKS Łąka.

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA