Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 7 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 204

[Iskra Pszczyna] LA: Mistrzostwo w biegach przełajowych

Zofia Kokoszka lekkoatletka MKS Iskra Pszczyna zawodniczka z teamu Marka Bieli została mistrzynią Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (kategoria U-16) w biegach przełajowych rozegranych w dniu 30.03 w Korfantowie (woj. Opolskie).

Zosia startowała na krótszym dystansie 1500m, gdzie wygrała zdecydowanie z przewagą 5s nad drugą i blisko 17s nad trzecią zawodniczką.

Wcześniej Zosia startowała w 47 Crossie Mysłowickim, który potraktowaliśmy jako etap przygotowań do Mistrzostw Międzywojewódzkich (w kategorii U-16 nie ma Mistrzostw Polski w biegach przełajowych), tam niejako z marszu Zosia zajęła 3 miejsce (dystans 1km).

Na 32 miejscu bieg ukończyła jej młodsza koleżanka Maria Dzida.

Tydzień później w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych. Klub MKS Iskra Pszczyna reprezentowało troje zawodników: Zofia Kokoszka i Maria Dzida w kategorii młodzików (U-16) oraz Adrian Zieleźnik w kategorii juniorów (U-20)
Zosia tym razem na dystansie 2000m zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Śląska Młodziczek, Maria Dzida zajęła 29 miejsce na dystansie 1000m młodziczek.

W kategorii juniorów wystartował treningowo Adrian Zieleźnik, który po zaciętej walce i pasjonującym finiszu zajął ostatecznie IV miejsce w biegu na 3000m.

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

Monika i Marek Biela, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA