medium nr 1 w Pszczynie

• 1 marca 2019
  • wyświetleń: 440

Zawody w Złotoryi: zawodnicy KBS Pszczyna wrócili z workiem medali

Cóż to były za zawody! Nasi strzelcy wystartowali na Międzynarodowych Zawodach "Wielki Puchar Kaczawy" w Złotoryi. Zawodnicy KBS Pszczyna wrócili z workiem medali. Walka o medale toczyła się nie tylko wśród zawodników. Strzelcy musieli zmagać się ze słońcem świecącym w przyrządy celownicze.

Zawody Strzeleckie w Złotoryi
Zawody Strzeleckie w Złotoryi - 02.2019 · fot.

Aż trzy razy na podium stawał Michał Jordanek. Pierwszego dnia zwyciężył w kwalifikacjach pistoletu pneumatycznego seniorów, jednak w finale zawodnik Wawelu Kraków okazał się bezkonkurencyjny i Michał ostatecznie zameldował się na drugim miejscu. Kolejny dzień przyniósł również srebrny medal. Trzeci raz Michał na podium stanął wraz z Emilią Ślezioną. Para wywalczyła brąz w konkurencji pistolet pneumatyczny Mixed Team.

Emilia indywidualnie również stanęła na podium w pistolecie pneumatycznym juniorek. Pierwszego dnia w finale pokazała na co ją stać i zajęła drugą lokatę wśród wielokrotnych medalistek Mistrzostw Polski. Drugi start był jednak walką z warunkami panującymi na strzelnicy. Słońce, świecące z tyłu, skutecznie uniemożliwiało skuteczne celowanie w godzinach południowych.

Martyna Trefon zdeklasowała rywalki w pistolecie młodziczek. Pierwszego dnia, z rekordem życiowym, zwyciężyła z astronomiczną przewagą aż 20 punktów! Drugi start i poprawiona życiówka z pierwszego dnia oraz ponowne, pewne zwycięstwo!

Do pechowych może zaliczyć te zawody Marcin Piech. M. in. dwa razy zajął swoje "ulubione" czwarte miejsce. Pierwszego dnia w finale był 4. Jednak pocieszający jest fakt, że miejsce było wywalczone w dogrywce z Wicemistrzem Europy z 2007 roku. Przez połowę finału Marcin prowadził, jednak później górę wzięło doświadczenie. Ostatecznie zwyciężył Tomasz Bartnik - Mistrz Świata Changwon (2018). Drugi dzień i start w godzinach południowych, podobnie jak u Emilii Śleziony, przyniósł walkę ze słońcem, które świeciło w przyrządy celownicze. Ostatecznie zajął 9. miejsce w drugim starcie. Czwarte miejsce zajął w konkurencji Mixed Team w parze z zawodniczką TKS LOK Tarnów - Olgą Wąż. Do podium zabrakło... 0,1 punktu.