Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 13 lutego 2019
  • wyświetleń: 702

Kto w rankingu współzawodnictwa dzieci i młodzieży?

LKS Pszczyna, UKS Plesbad, KBS Pszczyna, MKS Iskra Pszczyna oraz PSSzach to pięć klubów sportowych działających na terenie gminy Pszczyna, które znalazły się najwyżej w rankingu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży do 23 lat.

Współzawodnictwo dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo nadzorowane jest przez Departament Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prowadzone jest ono w czterech kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec.

- Od wielu lat robimy wszystko, aby wspierać rozwój pszczyńskiego sportu. Zależy nam na tym, żeby nasza młodzież miała do dyspozycji odpowiednie zaplecze techniczne. W najbliższym czasie rozpoczniemy przebudowę stadionu miejskiego. Jestem przekonany, że rozbudowa obiektu przyniesie kolejne sukcesy. Młodzi sportowcy nie będą musieli korzystać z innych obiektów. Wyraźny progres widać m.in. po sukcesach klubu strzeleckiego. Rozbudowa strzelnicy ma duży wpływ na wyniki zawodników KBS Pszczyna. Oby tak dalej - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Klasyfikacją punktową Systemu Sportu Młodzieżowego objęte są następujące imprezy: w kategorii wiekowej młodzika - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Mistrzostwa Polski Młodzików, Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w grach zespołowych, wyniki końcowe cyklu zawodów (rankingi); w kategorii wiekowej juniora młodszego - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych; w kategorii wiekowej juniora - Mistrzostwa Polski Juniorów; w kategorii wiekowej młodzieżowca - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

Współzawodnictwo dzieci i młodzieży do 23 lat wg Krajowej Federacji Sportu w 2018 roku:
1. LKS Pszczyna - lekkoatletyka - 56 pkt
2. UKS Plesbad - badminton 49,50 pkt
3. KBS Pszczyna - strzelectwo - 41 pkt
4. MKS Iskra Pszczyna - lekkoatletyka - 25 pkt
5. PSSzach - szachy - 23 pkt

W ostatnich dziesięciu latach współzawodnictwa liderem w Pszczynie jest LKS Pszczyna. Klub nigdy nie zszedł z najwyższego stopnia podium.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA