pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 6 lutego 2019
  • wyświetleń: 510

[Iskra Pszczyna] Nagrody Burmistrza 2018 rozdane

W ubiegłym tygodniu wręczone zostały nagrody i wyróżnienia Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola dla sportowców, działaczy, a także trenerów za osiągnięte wyniki w 2018 roku. Wśród laureatów nie mogło zabraknąć także przedstawicieli naszego klubu zarówno z sekcji lekkiej atletyki jak i piłki nożnej.

Nagrody burmistrza Pszczyny 2018
fot.


Nagrodzeni przedstawiciele naszego klubu:
w kategorii działacz - Monika Kiełkowska
Nieoceniony działacz, zaangażowana mama będąca z nami wszędzie, dowożąca zawodników na zawody treningi i zgrupowania.

Zdecydowany manager, potrafiący pozyskiwać sponsorów. Pomaga w organizacji pracy sekcji. Współorganizator wszystkich zgrupowań i wyjazdów.

W kategorii trener - Radosław Rakowski
Trener roczników 2005 oraz 2006. W obu drużynach zdobył mistrzostwo III lig wojewódzkich i awansował do II lig. Jego podopieczni występują w kadrze śląska.
Sukcesy trenerskie w Pszczynie zostały dostrzeżone przez działaczy Podokręgu, gdzie został zaproszony do współpracy przy Wydziale Szkolenia jako trener Podokręgu Tychy rocznika 2008.

Radosław pracę trenera łączy z grą w pierwszej drużynie Iskry Pszczyna, gdzie gra na pozycji napastnika. Po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 jest najlepszym strzelcem występującej w klasie okręgowej drużyny.

Nagrody burmistrza Pszczyny w dziedzinie sportu 2018 · fot.


Największą liczbę wśród laureatów mieli oczywiście zawodnicy a są to lekkoatleci:
Biela Maksymilan - zawodnik grupy początkującej. Zdobył dwa medale Mistrzostw Śląska Dzieci: brązowy w skoku w dal i sztafecie 4x100m

Głąbek Kamil - IV miejsce w Mistrzostwach Śląska Juniorów (U-20) w biegu na 400m; IV miejsce w Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów (U-20) w biegu na 600m

Kita Jakub - III miejsce w Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych (U-18); w biegu na 400m II miejsce w Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych (U-18); w biegu na 300m
XVII miejsce na Mistrzostwach Polski U-18 w Chorzowie (OOM)

Kokoszka Zofia - Ustanowiła rekord życiowy na 2000m- 6?54,82s. IV zawodniczka Mistrzostw Polski U-16 w Bełchatowie, Mistrzyni Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w Bielsku Białej, II miejsce w Halowych Mistrzostwach Śląska Młodziczek w biegu na 1000m, III miejsce w Przełajowych Mistrzostwach Śląska Młodziczek w biegu na 1000m (3.03. Mysłowice); IV miejsce Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w Biegach Przełajowych (24.03 Konopiska). Rekordzistka Śląska Młodziczek U-16, Kadra Wojewódzka Młodzików

Majewski Jacek - I klasa sportowa. Zawodnik kadry narodowej oraz Ośrodka Szkolenia Mistrzowskiego.
Osiągnięte wyniki: 400m (47,77s); 200m (21,80s); Znakomite wyniki na 100m - 10,92s; 60m w hali 6,95s. XIII miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Tampere.
W sztafecie 4x400m Reprezentant Polski w meczu mecz U-20 juniorów w Vyszkowie (CZE).

Pala Sonia - IV miejsce w Mistrzostwach Śląska Młodzików U-16; IX miejsce Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w Bielsku Białej. Konkurencja w której "powinna się odnaleźć" Sonia to trójskok. Już w pierwszym starcie w życiu zapewniła sobie minimum A na Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Toruniu.

Wśród piłkarzy znaleźć można przedstawicieli roczników, które w ubiegłym roku wywalczyły awanse do wyższej klasy rozgrywkowej:

Igor Bała - Wychowanek naszego klubu urodzony w 2006 roku, występuję na pozycji pomocnika. Z kolegami ze swojego rocznika wywalczył mistrzostwo III ligi wojewódzkiej w kategorii młodzik dający awans do II Ligi Wojewódzkiej Młodzików. Przez cały sezon prezentował wysoką formę, był kapitanem drużyny, a tylko w rundzie jesiennej zdobył 15 bramek. Z kolegami z drużyny zwyciężył m.in. w turnieju Piast Cup w Cieszynie, oraz w Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego.

Karol Biegier - jest zawodnikiem rocznika 2003, który uczęszcza do klasy sportowej, do zespołu Iskry dołączył trzy lata temu i od razu stał się podstawowym zawodnikiem. Już po roku treningów z zespołem został wybrany nowym kapitanem i jest wzorem dla wszystkich zawodników zarówno pod względem zaangażowania podczas treningów i meczów. Karol, ze swoim profesjonalnym podejściem do piłki jest przykładem jak duże postępy można zrobić w 3 lata. W trampkarzach przez dwa sezony ze swoją drużyną grał na poziomie II ligi wojewódzkiej, a w październiku wywalczył z drużyną juniora młodszego awans do II ligi wojewódzkiej.

Kamil Böhm - wychowanek naszego klubu, występuje na pozycji pomocnika. Z kolegami z rocznika 2005 wywalczył Mistrzostwo III ligi Wojewódzkiej w kategorii trampkarz młodszy dający awans do II Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych. Zespół z rocznika 2005 wygrał zdecydowanie rozgrywki III ligi zdobywając komplet punktów (wszystkie mecze wygrane). Kamil był motorem napędowym swojej drużyny i jedną z kluczowych postaci sukcesu.

Kamil Cieszko - wychowanek naszego klubu grający na pozycji pomocnika. Urodzony w 2007 roku zawodnik dobrze radził sobie grając z rok starszymi kolegami, w rozgrywkach ligowych z kolegami wygrał zmagania III ligi wojewódzkiej w kategorii młodzików, dzięki czemu zespół awansował do II ligi wojewódzkiej. Dobra postawa na boisku oraz wysoka forma zaowocowała powołaniem do kadry śląska rocznika 2007.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów w 2019 roku.MKS Iskra Pszczyna

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.