Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 1 lutego 2019
  • wyświetleń: 514

W Pawłowicach przyznano stypendia oraz nagrody sportowe

W środę, 30 stycznia, zastępca wójta gminy Pawłowice Joanna Śmieja oraz przewodniczący Rady Gminy Andrzej Szaweł wręczyli stypendia sportowe oraz nagrody dla zawodników osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym, które przyznawane są przez Radę Gminy Pawłowice od 2008 roku. W ciągu tych dwunastu lat przyznano łącznie z tegorocznymi: 25 nagród oraz 132 stypendia.

Pawłowice, stypendium
W Pawłowicach przyznano stypendia oraz nagrody sportowe. · fot.


Podstawą otrzymania stypendium oraz nagrody jest:
  • zajęcie od 1 do 5 miejsca w mistrzostwach Polski, Europy, Świata lub igrzyskach europejskich organizowanych przez związek danej dyscypliny sportowej,
  • kwalifikacja do udziału w igrzyskach olimpijskich,
  • reprezentowanie Polski w turnieju finałowym Mistrzostw Świata, Europy lub igrzyskach europejskich.


Zawodnik może otrzymać stypendium lub nagrodę jeżeli w zawodach brało udział co najmniej 8 osób w danej konkurencji a w konkurencjach zespołowych co najmniej 8 drużyn. Do dnia 31 grudnia 2018 roku złożono: 3 wnioski o przyznanie stypendium sportowego oraz 2 wnioski o przyznanie nagrody. Wszystkie wnioski zostały złożone w terminie i spełniły wymagania określone w regulaminie. Na posiedzeniu komisji stypendialnej 22 stycznia rozpatrzono wszystkie wnioski i przyznano 3 stypendia na okres 10 miesięcy, to jest od lutego do listopada 2019 r. oraz 2 nagrody sportowe.

Stypendia sportowe otrzymali:

1. Witold Klepek - zawodnik z KS Pszczyńskie Szachy, uprawiana dyscyplina sportu: szachy; wysokie osiągnięcie: III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich chłopcy do lat 18.

2. Robert Kamiński - zawodnik Klubu Sportowego Warszowice, uprawiana dyscyplina sportu: curling, wysokie osiągnięcie: II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

3. Mateusz Dziendziel - zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego PIONIER, uprawiana dyscyplina sportu: szachy, wysokie osiągnięcie: V miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach.

Nagrody otrzymali:

1. Justyna Pisarek - zawodniczka Uczniowskiego Klubu Pływackiego UNIA Oświęcim za zdobycie IV miejsca w Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu 4x200 m stylem dowolnym.

2. Alicja Ulatowska - zawodniczka Wiodącego Klubu Sportowego KMICIC Częstochowa za zdobycie IV miejsca w Mistrzostwach Polski Triathlon Susz w kategorii ELITA.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA