Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 23 stycznia 2019
  • 13 lutego 2019
  • wyświetleń: 802

Centrum Aktywności Ruchowej może otrzymać grant Fundacji Tesco

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu "Decydujesz, pomagamy". W regionie konkurują ze sobą: Centrum Aktywności Ruchowej z Pszczyny, Fundacja "Kopalnia Kreatywności" z Tychów oraz Integracyjny Klub Sportowy "Jeźdźcy" z Mikołowa.W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem - najciekawszy i najpotrzebniejszy - projekt.

- Pomysłowość uczestników programu "Decydujesz, pomagamy" z każdą edycją coraz bardziej nas zaskakuje. Zgłaszane projekty mają realny wpływ na najbliższe otoczenie mieszkańców, dlatego klientów Tesco gorąco zachęcam do głosowania, a organizacje do promowania swojego przedsięwzięcia. Wierzymy, że działania prowadzone przez Tesco mogą zmienić świat wokół nas na lepszy - opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Od 21 stycznia klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Pszczynie i okolicach rywalizują ze sobą:

Centrum Aktywności Ruchowej z Pszczyny
Centrum Aktywności Ruchowej organizuje imprezę sportowo-rekreacyjną pod tytułem "Piknik Rodzinny na sportowo" skierowaną do wszystkich (dzieci, młodzież i dorośli). Wydarzenie zostanie zorganizowane w dniu 8 czerwca 2019. Zamierzeniem pikniku jest promocja sportu i zdrowego stylu życia oraz upowszechnienie kultury fizycznej poprzez ukazanie sportu jako sposobu na rodzinne spędzanie czasu wolnego.

Fundacja "Kopalnia Kreatywności" z Tychów
Projekt zakłada wykonanie ścieżki sensorycznej, która ma walory m.in. rehabilitacyjne, a dodatkowo uatrakcyjni przestrzeń miejską. Przy tworzeniu ścieżki sensorycznej aktywnie uczestniczyć będą osoby objęte wsparciem Placówki Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży "BAZA" oraz Seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej "WRZOS". Dodatkowo zorganizowany zostanie piknik oraz warsztaty, przyczyniające się do integracji społecznej i międzypokoleniowej, które pokażą jak wpływać na kreowanie przestrzeni.

Integracyjny Klub Sportowy "Jeźdźcy" z Mikołowa
Rugbyści na Wózkach "JEŹDŹCY" to ludzie, przed którymi nie ma ograniczeń. Pomimo swojej niepełnosprawności realizują swoje sportowe pasje i ambicje. Dzięki realizacji projektu drużyna będzie mogła zorganizować rozgrywki Rugby na Wózkach dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Jest to dla wszystkich zawodników ogromna możliwość rozwoju osobistego i sportowego. Dodatkowo jest to promocja zdrowego stylu życia oraz wolontariatu.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Pszczyna, Wola, Lędziny, Brzeszcze, Tychy.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA