Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 20 listopada 2018
  • wyświetleń: 908

Zofia Kokoszka z rekordem Śląska w biegu na 2000m młodziczek

Na odbywającej się w dniach 10-11 listopada kursokonferencji trenerów lekkiej atletyki województwa śląskiego w Ustroniu potwierdziła się oficjalnie informacja, że Zofia Kokoszka została Rekordzistką Śląska w biegu na 2000m młodziczek.

Zofia Kokoszka, bieg
Zofia Kokoszka z rekordem Śląska w biegu na 2000m młodziczek. · fot.


Zawodniczka MKS Iskra Pszczyna ustanowiła nowy rekord podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Bełchatowie(wrzesień 2018), gdzie zajęła wysokie czwarte miejsce.

Dystans 2km młodziczek jest nowym dystansem i w tym roku na zawodach rangi Mistrzostw Polski rozgrywany po raz pierwszy, co nie oznacza, że wcześniej przez młodziczki niebiegany. Obecnie rekord Zofii wynosi 6,54,82 min. i może być pobity już w przyszłym roku przez nią samą, gdyż lekkoatletka dalej pozostaje w kategorii młodziczek. Aktualnie zawodniczka przebywa na obozie Kadry Śląska Młodzików w Wiśle szlifując formę do zbliżających się zawodów halowych.

Zofia Kokoszka, bieg
Zofia Kokoszka z rekordem Śląska w biegu na 2000m młodziczek. · fot.


Bardzo dobre informacje napłynęły także z Ośrodka Szkolenia Mistrzowskiego w Katowicach, do którego zostało zakwalifikowanych dwoje podopiecznych Marka Bieli, tj. Natalia Mach i Jacek Majewski. Warto podkreślić fakt, że w Ośrodku Szkolenia Mistrzowskiego szkolić się będzie ok.100 osób z całej Polski oraz tylko 12 lekkoatletów ze Śląska.(w tym dwoje "pszczyniaków").

Nazwiska Mach i Majewski znalazły się obok takich sław, jak Justyna Święty-Ersetic czy Ewa Swoboda.

Zawodnikom składamy gratulacje!

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

Marek Biela

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA