medium nr 1 w Pszczynie

• 8 listopada 2018
  • wyświetleń: 294

Strzelcy KBS Pszczyna podsumowali październikowe zawody

Październik dla pszczyńskich strzelców okazał się bardzo pracowitym i owocnym miesiącem. Zawodnicy KBS Pszczyna uczestniczyli w Finale Pucharu Polski, Mistrzostwach Śląska oraz Międzynarodowych Zawodach "Baltic Cup 2018".

KBS Pszczyna na zawodach - 10.2018 · fot.

Na Finał Pucharu Polski zakwalifikowała się czwórka zawodników z Pszczyny, którzy wrócili z tej imprezy z dwoma medalami. Srebro zdobył w konkurencji PSP 30+30 Remigiusz Żyła, natomiast w konkurencji KDW60 leżąc brązowy medal otrzymał Marcin Piech.

W pistolecie pneumatycznym juniorów toczyła się zacięta walka w finale pomiędzy strzelcami z Pszczyny oraz Gwardii Zielona Góra. Ostatecznie Artur Piech i Remigiusz Żyła zajęli kolejno 4. i 5. miejsce. Startowali oni również w konkurencji PSZ 2x30. Artur Piech wszedł w tej konkurencji do finału i zajął 6. miejsce, natomiast Remigiusz Żyła był 7.

W konkurencji PSP30+30 juniorek Pszczynę reprezentowała Emilia Śleziona, która zajęła 7. lokatę. Marcin Piech zakwalifikował się we wszystkich konkurencjach karabinowych - w karabinie pneumatycznym oraz w KDW 3x40 zajął 5. miejsca.

Zawody Międzynarodowe "Baltic Cup 2018" oraz "Amicus Cup" niestety zakończyły się bez miejsc na podium, aczkolwiek nie zabrakło naszych strzelców na czołowych lokatach. Zawody rozpoczęły się od konkurencji MIXED TEAM, w której startowały pary mieszane. W pistolecie pneumatycznym para w składzie Emilia Śleziona i Artur Piech zajęła 11. lokatę, natomiast Martyna Trefon i Remigiusz Żyła zajęli 17. miejsce.
W karabinie pneumatycznym Marcin Piech startował w parze z zawodniczką TKS LOK Tarnów - Olgą Wąż. Para ta zajęła 11. miejsce.

Dwa świetne starty zanotowała młodziczka Martyna Trefon, która zajęła w pierwszym starcie 5. miejsce, natomiast w drugim była 7. Marcin Piech pierwszego dnia po finale zajął 5. miejsce, drugiego dnia był 8. Artur Piech drugiego dnia strzelań uplasował się w czołówce i zajął 6. miejsce.

Ponadto zakończyły się Mistrzostwa Śląska, odbywające się w Bieruniu, Tychach oraz w Pszczynie. U siebie nasi zawodnicy nie pozostali bez medali. W pistolecie szybkostrzelnym złoty medal zdobył Remigiusz Żyła, natomiast brązowy - Artur Piech. W Tychach miały miejsce konkurencje pneumatyczne. Złoto w karabinie pneumatycznym z przewagą aż 38. punktów nad drugim zawodnikiem zdobył Marcin Piech. W pistolecie pneumatycznym srebro zdobył Artur Piech.